Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A HIV vírus tényleg elpusztul...

A HIV vírus tényleg elpusztul a szabad levegőn?

Figyelt kérdés

Pl arra gondolok,hogy valaki HIV fertőzött/AIDS-es és előttem használja a wc-t.Ott nem maradnak életben azután a vírusok?Szabad levegőn vagy pl egy külső zárt környezetben(pl egy vizespalackban)mindenképp elpusztul?

Itt az oldalon többen is írták,hogy igen,de akkor nem értem,hogy pl közös tűhasználatnál (drog,tetoválás)mégis hogy terjed?(mert vannak ilyen esetek is)


2010. szept. 20. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A HIV virus a vérrel terjed. Ezért kaphatod el közös tűhasználatnál. Ha a fertőzött vér bekerül a te véráramba, akkor kaphatod el. Ez akár egy kisebb felületi sérülésnél is előfordulhat. Levegő útján (köhögésnél, tüsszentésnél) nem fertőz, és WC használatkor sem.
2010. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nyilvan azert terjed nemi uton mert a levegoben elpusztul (de allitolag a pl. konnycseppben is van par virus de olyan keves h kicsi az eselye nagyon hogy az fertozzon)


a vizespalack jo kerdes...


a tuhasznalatnal viszont maradhatnak a tun fertozott sejtek a veredbol,, vorosversejtek stb. :D

2010. szept. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

A valasz IGEN (nem kialabas alahuzva az igen).Azert mert levegon is egy kicsit eletkpes de hamar elpusztul.

En ugy tudom hogy az alvadt verben meg jol elvan igy ha az pld tuszuras folyaman a tun maradt es azt mas is hasznalja...akkor az illeto nagy valoszinuseggel megfertozodik.Persze lehetnek kivetelek de altalaban tuvel megfertozodsz.Ha nagyon regi a verfolt a tun talan akkor a virus is elpusztult benne de nem tudom meddig kellene varni ra.Egyszoval szabad levegon hamar elpusztul ezert nem terjed de a verben nem es igy a tuvel bizony terjed.

2010. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

értem :) köszönöm az eddigi válaszokat!

Most már főként a palackos vagy egyéb zárt valamiben történő terjedés érdekelne.

Egyébként konkrétan a levegő puszítja el vagy inkább a szervezet hiánya-nem megfelelő hőmérséklet,környezet(pl testnedv,vér,szerves anyag helyett valami kémiai anyagban vagy vízben megélne?

2010. szept. 20. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kicsit utána olvasol, akkor egyértelmü, hogy sem vizben, sem más folyadékban nem él meg a virus. Csakis úgy kaphatod el, ha valamilyen módon bekerül a véráramlatba. Nyálkahártyán keresztül sem kaphatod el, csak akkor ha azon sérülés van. Még csókolódzás utján is csak akkor kaphatod el, ha mindkét fél szája sérült, valahol kis seb található.
2010. szept. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!