Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Azt mondják a HIV vírus...

Azt mondják a HIV vírus szabad levegőn pár perc alatt elpusztul de milyen esetekben?

Figyelt kérdés

Pl ha AIDS-es vér, ondó vagy milyen "típusban pusztul el"?


Ha esetleg valaki véreset köp és leszárad valahová, az ugyanúgy elpusztul a levegőn mint a fertőzött testnedv?


2010. nov. 10. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
a fertőzött testnedvben a bacik nem pusztulnak el, ilyenkor van a porinfekció, amikor kiszárad a testváladéd és por formájában a levegő segítségével pl: egy nátha baci eljut a szádba :) belélegzéskor. de ha pl: lenyelsz egy tetanusz tablettát akkor az még nem véd a veszettség ellen, csak akkor véd, ha injekció formájában kapod. tehát: ha nem megfelelő a táptalaj a vírusnak, baktériumnak, akkor nem szaporodik, nem fertőzötsz meg. a HIV-vírust csak nemi úton lehet elkapni, én így tanultam.
2010. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

első ez az egész szöveg egy kapitális sületlenség.....

baktérium meg vírust kevered, a tetanusz tablettának (???) meg mi a franc köze lenne a veszettséghez???


a HIV meg nem csak nemi úton terjed...



és igen elpusztul a levegőn...de ehhez ki kell száradjon a vivőközeg, ami elég hamar megtörténik

2010. nov. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A vírusok eleve nem élő szervezetek. A pontos meghatározása: fertőzőképes genetikai információ. Csak akkor én, ha bejutott egy élő sejtbe (jelen esetben az emberbe). Elkapni nemi úton, és vérrel lehet elkapni (aktussal, vérátömlesztéssel, kábítószeres tűkkel). Tehát ez nem olyan, hogy a levegőben szállingózik, aztán belélegzed, és HIV-pozitív leszel.
2010. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!