Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Esélyes hogy elkaptam a...

Esélyes hogy elkaptam a veszettséget? Megéri orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés
Szerdán diákmunka közben az utcán találkoztam egy utcai cicával, tök barátságos volt meg minden és gondoltam megsimogatom. Hirtelen semmi indokból rámakaszkodott és belémharapott, a karmával a kezembe kapott. Tudom hülye ötlet volt random utcai macskát simogatni de nemgondoltam volna hogy ez lesz. Érdemes elmennem háziorvoshoz? Nemtudom mennyi az esélye hogy tényleg veszett volna, de úgyérzem hogy nemlenne szabad kockáztatni.

2022. júl. 11. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes elmenni orvoshoz.
2022. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Veszettség miatt nem paráznék - minimális az esélye -, de egy tetanusz oltás nem ártana.
2022. júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

5 éve nem regisztráltak Magyarországon veszettséget, még a vadon élő állatokat is vakcinázzák.

Ha nem nagy sebről beszélünk, akkor fertőtlenítés után ragaszd le, és annyi. Persze elmehetsz a háziorvoshoz is hogy megnyugodj.

2022. júl. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nemnagyon foglalkoztam vele mert nem tulzottan nagy a seb, kicsit látszik még, de már be van varasodva stb.
2022. júl. 11. 10:26
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
A veszettség esélye minimális, szinte 0. De mivel nagyon kicsi esély is van, menj orvoshoz és kérd az oltássorozatot.
2022. júl. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

A veszettség 100% halál ha nem kapsz időben kezelést.

Persze, ahogy előttem is írták nagyon nagyon kicsi az esélye, hogy hordozta a macska.

Két hét a lappangás, van időd átgondolni.

2022. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A macskaharapás becsapós, mert kicsinek tűnik, de mély. A szájuk tele van kórokozókkal, amit a harapással bejuttatnak és amikor felül gyógyul a seb, ezek alul szaporodnak és tályogot képeznek. Veszettségnek kicsi az esélye, de állatharapással azért jobb elmenni a sebészetre.
2022. júl. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak, azt szokták mondani, hogy fertőzések szempontjából csak az emberharapás durvább a macskáénál. Szédületes, hogy milyen bacitenyészet a szájuk. Ilyenkor mindenképpen elmennék orvoshoz.
2022. júl. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!