Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A veszettség mennyi ideig...

A veszettség mennyi ideig életképes tárgyakon?

Figyelt kérdés

Ha pl valaki olyan helyre nyúl kint,ahol előtte egy állat megnyalta,és bent a lakásban mondjuk megfogja a kilincseket,villanykapcsolókat,stb.


Pl nálunk a pincében voltak már egerek,és ha ott megnyal valamit,azt megfoghatja valakit,és utána különböző tárgyakat.


2021. dec. 11. 19:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Uff, ne is mondd! Naponta több ezren halnak meg országszerte amiatt, hogy a családjukban valaki megfogott valamit, amit előtte egy veszett egér összenyalogatott, és aztán így átvitték a fertőzést a villanykapcsolóra, ahonnan aztán az egész család megfertőződött.
2021. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Sajna van olyan családtagom,aki nem most kezet azután h a pincében pakolászott.
2021. dec. 11. 20:03
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
És utána te meg egyben bekapod az öklödet és jó gondosan leszopogatod róla az összes vírust ?
2021. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, ezért is írtam le, hogy ez mennyire gyakori.

Mondjuk te azért moshatnál kezet. És időnként a villanykapcsolókat áttörölni sem olyan nagy kunszt.

De a pincebéli veszett, vérszomjas egerek tényleg veszélyesek. Ennél nagyobb fenyegetést már csak a vérnyúl jelenthet.

2021. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem nyalogatok semmit,de egy sérült bőrfelületen keresztül is bejuthat.
2021. dec. 11. 20:11
 6/26 anonim ***** válasza:
97%

"Sajna van olyan családtagom,aki nem most kezet azután h a pincében pakolászott."

És akkor mi van?

Inkább keress fel egy pszichológust, aki kezelni tudja a súlyos hipochondriádat.

2021. dec. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Simán. Én is valamelyik nap levágtam a jobb kézfejem baltával faaprításkor, aztán bementem a fürdőszobába, hogy lemossam a vért, de szerencsétlenségemre pont a jobb kezemmel nyomtam meg a villanykapcsolót, amit apám két nappal azelőtt veszett egérnyálazott össze. Gondolhatod: meg is veszedtem rögtön...

...és most itt kommentelek habzó szájjal a Gyakorin.

2021. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem vicces sajnos.

Én elég sokat mosok kezet,és sérült sokszor a kézfejemen a bőr.


Szerintetek szabad levegőn meddig életképes?


Pl olyanokba gondolok bele,hogy megfogom az ásványvizes flakont,amit előtt más is megfogott,mielőtt a kilincseket fogta meg,én meg ugye nem mosom meg a kezemet minden egyes flakon megfogás után.


Jó,tudom,hogy baromi kicsi az esélye,de mégis csak egy halálos vírus,aminek mikor tünete van,akkor már késő.


Ma felment a padra az egyik családtagom,mert kaparásokat hallunk napok óta,és hát néhány kábelt megrágtak.


Egy rét közelében élünk,sok a rágcsáló sajnos,és télen jó helyet találnak a pincében,padláson.

2021. dec. 11. 21:17
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"A veszettség kórokozója az úgynevezett szűrhető mikroorganizmusok közé tartozik és az idegsejtekben jellemző sejtzárványoknak, a Negri-testeknek képződését idézi elő. Veszett eb nyála már 3-8 nappal a betegség jellemző tüneteinek fellépése előtt fertőző lehet. Veszett állat vére csak kivételesen fertőz; teje tartalmazhatja a vírust. Az agyvelő fertőzőképessége, ha nedves állapotban levegőtől és fénytől megóvjuk, szobahőmérsékleten és nagy hidegben is hónapokon át megmarad, magasabb hőmérsékleten gyorsan megszűnik (45 °C-on 24 óra alatt, 50 °C-on 1 óra alatt). A rothadás is csak hetek múlva teszi tönkre. 70%-nál erősebb alkohol és fertőtlenítő szerek percek vagy órák alatt tönkreteszik."


Ha nagyon fosol, akkor oltasd be magad...

2021. dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Azt tudom,hogy agyvelőben több hónapig is fertőzőképes maradhat.

Már én is olvastam ezt a szöveget,de szabad levegőn,tárgyakon nem láttam sehol pontos leírást.

2021. dec. 11. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!