Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A 138-as pulzus mitől lehet?

A 138-as pulzus mitől lehet?

Figyelt kérdés
3 napja nagyon rosszul vagyok, gyengének érzem magamat, fájnak az izmaim is. Voltam értékeket nézetni és a szérum összfehérjém is határérték alatti volt. Ma mértük a vérnyomásomat, előbb 128/76, 120-as percenkénti psz., majd gondoltam 10 perc után megnézem megint, akkor már 138-as volt úgy, hogy semmi megerőltető dolgot nem tettem napok óta, jóformán csak a szobámban vagyok mert most egy olyan időszakom van, amikor nincs pénzem nagyon kajára meg semmire és az utóbbi 3 napban összesen 2 kiflit ettem, megittam viszont napi 3 liter vizet, de már kezdek rosszul lenni a víztől is. A vérnyomás lehet az miatt rossz, hogy nem tudok megfelelően enni vagy valami immunrendszeri fertőzéstől van? Vagy lehet összekeverem, de a 138 azt jelenti, hogy percenként 138-at dobban a szív, vagy azt melyik érték jelzi, a 128/76? Bocsi, régebben nem nagyon volt szükségem vérnyomást mérni, nem értek annyira hozzá.

2022. aug. 4. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van szisztolés meg diasztolés érték a vérnyomásnál. A pulzus a szívfrekvenciát jelzi, ami nálad kóros. Háziorvosodat vagy az ügyeletet hívd fel.
2022. aug. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy esetleg covid-os? Jellemzőek ezek a tünetek. Persze 1000 másféle probléma lehet. Egyébként meg orvos...nyugalmi állapotban 138-as pulzus nem jó (olyan, mintha lassan kocognál, vagy erőteljesebb sétát nyomnál).
2022. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2: nem Covid, szűrtek már arra is. Furcsa, mert sosem volt még ilyen. Ami rossz, az a T-lymphocita szám (60 alatti) és ugye minél alacsonyabb lesz netán, annál fogékonyabb leszek a fertőzésekre. Sosem volt még ilyen, múlthéten minden oké volt, azóta jóformám ki sem mozdultam itthonról.
2022. aug. 4. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!