Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A nyílvános wc ülőkéjéről el...

A nyílvános wc ülőkéjéről el lehet kapni fertőzést?

Figyelt kérdés
Kezet mosok természetesen, és a vécézés közben nem nyúlkálok a számba, meg semmi ilyet nem csinálok. És férfi vagyok, ha ez számít valamit.

2022. aug. 7. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
El lehet kapni. Ugyanúgy, ahogy strandon papucs nélkül is össze lehet szedni lábgombát meg uszodaszemölcsöt. Érdemes az ülőkére papírt tenni és arra ülni, ha már nem bírod hazáig tartani.
2022. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Igazából a bőröd egy védelmi rendszer, attól nem kell félni, hogy azon keresztül elkapsz valamit az ülőkéről. Ebből a szempontból felesleges is papírral körbe teregetni az ülőkét. Erre inkább csak akkor van szükség, ha sérült a bőrnek az a része, ami érintkezik az ülőkével. Ugyanakkor figyelj arra, hogy a húgycsőnyílás ne érjen hozzá se az ülökéhez, se a csésze belsejéhez. Továbbá alaposan moss kezet és figyelj arra, hogy ne azzal a kezeddel fogd meg a péniszed, amivel a mosdóba befelé megfogtad a kilincset, felkapcsoltad a villanyt vagy lehajtottad az ülökét. Ha ezt betartod, nem lesz gond.
2022. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában az ülőkéről férfi nem szokott elkapni semmit, sokkal veszélyesebb a fajansz felülete, amin mindig lehetnek széklet-eredetű baktériumok. Ezek pedig a nemiszerv nyálkahártyájára kerülve súlyos fertőzéseket okozhatnak. Nem szabad, hogy a nemiszerv, a fityma (körülmetélteknél a makk) érintkezzen a fajansz felületével.
2022. aug. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Végeztek vizsgálatokat, és azt találták, hogy a forgalmas nyilvános wc-k ülőkéi sterilebbek, mint az átlagos magánlakásokéi... Mivel ilyen helyeken állandóan vegyszerrel tisztítják, és az odakerült fertőző dolgokat a vegyszerek megölik.

De szerintem a legveszélyesebbek a kevésbé forgalmas nyilvános wc-k, ahol nem fordítanak annyi figyelmet a higiéniára, pl. kisebb munkahelyek, ahol csak mondjuk hetente egyszer törlik le az ülőkét, ha egyáltalán.

Én a munkahelyemen láttam már párszor leszrva az ülőkét, a takarítónő meg nem a hivatása megszállottja, úgyhogy biztos, ami biztos, én papírozok. Ha a bőrömre kerül bármi fertőző dolog, onnan már csak idő kérdése (meg a véletlené), hogy eljusson máshová. Nem kell, hogy naponta eljusson, elég, ha egyszer az életben, arra pedig igencsak megvan az esély.

2022. aug. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!