Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 4 napja van hőemelkedésem...

4 napja van hőemelkedésem (max 37.7 ig megy fel) a közérzetem rossz, meddig tarthat ez még illetve normális e ha eltart egy hétig, van most valami ilyen vírus?

Figyelt kérdés

Covid PCR tesztem negatív, az kilőve, holnap megyünk vérvételre, azelőtt nem akartam elmenni a dokihoz, mert a lázon és a fejfájáson kívül nincs tünetem, nem akartam hogy lutri antibiotikumot adjon megint, mert már annyit adott hogy candidám lett.

Influenza esetén normális lehet még ha egy hétig hőemelkedés/enyhe láz van, nálatok hogy szokott lenni?

Illetve mivel hivatalosan ez nem magas láz, gyorsabban lecseng ha nem csillapítom, vagy mostmár ennyi idő után inkább vegyek be gyógyszert? (Eddig a 4 nap alatt 3 szem paracetamolt vettem be, de ennyi)

Köszi a válaszokat, ha esetleg valaki épp hasonlóban van. ( doki természetesen fog látni ha pár napon belül nem javul, csak pont szabin van, sürgősségire meg nem szivesen megyek)



2022. aug. 16. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltál véletlenül a Szigeten? Fesztiválokon a sok felvert por, kimelegedés és szapora légvétel okozhat hörgőgyulladást, ami lázzal is járhat. Néhány napon belül magától elmúlik.


Persze ez csak egy tipp látatlanban, egész más is lehet.

2022. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam szerencsére, nem attól van, de köszi a választ :D
2022. aug. 16. 19:01
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Két hétig is normális lehet. Amig le nem küzdöd a vírust. Szedj be lázcsillapítót
2022. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam másfél hétig tartott 1 hónapja, a menetrend úgy zajlott, hogy egyik este baromira elkezdtem vacogni, de a fáradtságra fogtam. Éjjel úgy leizzadtam, mint még soha. Reggelre torokfájás, majd pár órán át úgy folyt az orrom, hogy tavat lehetett volna belőle csinálni. Aztán estére brutális torokfájás, másnap köhögés, ez utóbbi és a 37,2-37,7 tartott legtovább, a hőemelkedést semmi sem vitte lejjebb, de igazából nem volt vészes, hirtelen múlt el, amikor minden cucc felszakadt végre a tüdőmből egyszerre. Nem teszteltem, de bevallom, a covid kimenetele miatti para rosszabb volt, mint az egész betegség...
2022. aug. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem muszáj, akkor ne vegyél lázcsillapítót. A vírusok többsége normális testhőmérsékletlen (36-37 fokon) szeret reprodukálódni, elszaporodni. A láz a test természetes önvédelme a kórokozók ellen, megakadályozza a vírusok túlszaporodását.


Amúgy szerintem covid, mert mostanában sok ismerősöm lett covidos. De ezt teszt nélkül nem lehet biztosan megmondani.

2022. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért pont az első mondaton siklottam el, bocsi. Ha nem covid, akkor lehet influenza vagy valamilyen rhinovírus.
2022. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat😃 azóta doki is látott, a vérképem is teljesen jó, szerinte valami elhúzódó vírus. Már szinte jól is vagyok, kivéve hogy folyamatosan nagyon izzadok ami furcsa, de remélem elmúlik mostmár :(
2022. aug. 17. 20:55
 8/10 anonim válasza:
100%
Ugyanez van nálam is, valszeg egy koncerten szedtem fel valamit kb 10 napja. Enyhe hőemelkedés max 37.5-ig továbbá enyhe fejfájás és torokfájás. Az ilyen legtöbbször magától elmúlik.
2022. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem mostmár 11 napja nem okés, az antibiotikumot is beszedtem, de most meg torokgyulladásom lett. Nemtudom fog-e rá hatni egyáltalán, de a doki nem mond semmi mást.. remélem csak valami makacs vírus
2022. aug. 22. 16:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, a napokban én is durván izzadok, pedig másfél hónapja nem volt tünetem... 4-es voltam.
2022. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!