Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ötletek, ha van, kicsit el...

Ötletek, ha van, kicsit el csüggedtem. Valaki?

Figyelt kérdés

Mássfél éve tart a dolog,egy éven keresztül tele volt a szám aftával(kisebbek de volt ami akkora volt hogy a számat nem bírtam kinyitni)illetve társult hozzá a bőrömön(hát, mellkas)viszkető hólyagos foltok.Voltam orvosnál,kaptam antibiotikumot,vírus ellenes gyógyszert,nem használt, voltam vérvételen semmit nem mutatott(csak a gyulladást), alkalmanként a nyirokcsomóm meg nagyobodott. Gondolkodtam hogy allergia, váltottam melóba pozíciót(dolgoztam egy bizonyos anyaggal),azóta bőséggel csillapodott

dolog majd meg szűnt (alkalmanként többször is 1-3 hétig). Idén két teljes hónap volt amikor semmi de semmi bajom nem volt,aztán hirtelen puff és kezdődik elölről. Étrendben,életvitelben szokásokban nem változtattam. Fogalmam sincs mitől lehet, megyek ősszel allergia vizsgálatra rettegek hogy, mitől lehet.Vitaminokat szedek.Alapvetően más bajom nincs és nem észlelek plusz tünetet.Azért kérdezek itt igazából hátha járt vagy van valaki hasonló cipőben és talán több lehetőséget tudok meg,merre induljak vagy kihez mihez hová forduljak. Írás hibákért elölre elnézést, és mielőtt valaki azt mondja orvos igen tudom de már ötletem nincs merre.



2022. aug. 18. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Magán doki. Sztk-ba senkivel nem foglalkoznak komolyabban. Munkatársamnak hónapok óta hasfájása volt a vérvétel mutatta hogy gyulladás van a szervezetébe és ennyivel le is zárták a dolgot lesz*rták magyarán mondva. Még nem szépen korházba került perforált vakbéllel.

Lehet az is valamelyik vitamin összetevőjére vagy allergiás. Minden esetre én nem várnék őszig semmivel.

2022. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Esetleg immun-panelt nem kértek le eddig?

Azért kérdezem, mert néhány autoimmun betegség is képes mindenféle tünetet okozni, és kezdetben csak állandóan gyulladást mutat a vérkép, minden különösebb ok nélkül.

Nekem másféle kiütéseim voltak, mint neked, de ugyanígy allergiát állapítottak meg. Ami természetesen nem múlt el.

Csak bő 1 év múlva, egy új orvos kérte le az autoimmun értékeket, és kiderült, hogy ez a baj, autoimmun reakció váltotta ki a tüneteket.

Nem azt mondom, hogy nálad is tuti, de talán nem ártana ebben az irányban is körülnézni.

2022. aug. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Immun-panel nem jutott eszembe :) köszönöm esetleg meg kérdezhetem hogy ez vérvételes vagy kicsit másképp van a vizsgálat?
2022. aug. 18. 11:47
 4/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: sima vérvétel, semmi extra :)

Az eredmény is kb. annyi idő alatt van meg, mint egy sima vérkép.

2022. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Gluténérzékenységre vizsgáltak?
2022. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, minden új lehetőség egy lépés a gyógyuláshoz vagy válaszhoz :)
2022. aug. 18. 12:04
 7/13 A kérdező kommentje:
Glutén, nem még nem néztek, meg fogom azt is nézetni eszembe jutott már, igaz nem érzem 100%ra hogy az viszont nem is zárom ki, vannak csodák érdekes tünetekkel
2022. aug. 18. 12:08
 8/13 anonim ***** válasza:
Az afták a szájban pl. lehet simán az egyik tünete.
2022. aug. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen valahol egyszer olvastam, mint tünet
2022. aug. 18. 12:37
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez totál autoimmun, amit meg az áteresztő bél szindróma alapoz meg. Ha erre indulsz, jól kezelhető, csak étrendváltás is kell majd.
2022. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!