Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges láz, orrfolyás...

Lehetséges láz, orrfolyás normál CRP és fehérvérsejt értékkel?

Figyelt kérdés
4 napja hőemelkedésem van (37,2-37,4), 2 napig nagyon folyt az orrom és nehézlégzésem volt. Minden elmúlt, csak a hőemelkedés maradt. Covid tesztem negatív, elmentem vérvételre, és minden érték rendben van. A fehérvérsejt számom se emelkedett, se a crp érték. Ez normális? Vagy eznnem törvényszerű, hogy megemelkedik fertőzésben? Azt hittem, hogy ezen két érték mindig megemelkedik ha az ember beteg.

2022. aug. 25. 06:56
 1/3 anonim ***** válasza:
CRP gyulladásra utal, akkor lenne baj, ha ez megemelkedett volna, mert az azt jelentené, hogy pl tüdőgyulladásod van. Fehérvérsejt sem törvényszerű, hogy megemelkedik, főleg ha nem súlyos lefolyású a betegség.
2022. aug. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Én azt hittem, hogy minden ilyen fertőzéses, lázas esetben megemelkedik ez a két érték...
2022. aug. 25. 07:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, főleg ilyen enyhe betegségnél. Nekem volt olyan évem, hogy állandóan beteg voltam, meg voltam fázva és soha olyan tökéletes nem volt a vérképem, mint akkor.
2022. aug. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!