Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha már egy hete nem múlik el...

Ha már egy hete nem múlik el a tüszős mandulagyulladásom, el tud küldeni az orvos valami tesztre hogy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
5 napig voltam lázas, utána 3 napig szedtem antibiotikumot amitől ugyan lement, de teljesen kikészítette a gyomromat és rettenetesen voltam. Ezzel párhuzamosan tüszősödni kezdett a mandulám és az elmúlt egy hétben csak romlott. Először azt hittem ez baktérium, de most már nem vagyok benne biztos, mert még mindig nem javult, hiába öblögetek akármivel.
2022. szept. 19. 22:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Már csak azt tudnám, hogy mi az Istennek volt jó ez a 3 napi 500 mg Sumamed azon kívül, hogy kiírtson minden bélbaktériumomat. Azt írják mindenhol hogy mandulagyulladásra legalább egy hétig kell szedni antibiotikumot, de nem ezt a szart és ilyen erősen.
2022. szept. 19. 22:44
 2/5 anonim ***** válasza:
Az volna az igazi ha garatleoltásod lenne. Lehet erre gondolt az orvos. Mert ami bact kitenyészett amire érzékeny az adott baktérium arra kéne antibiotikumot szedni.Tehát célzottan. A Sumamed lehet rezisztens volt a kórokozóra és ezért nem gyógyultál meg. A gyomroddra meg mundenképpen kéne szedni probiotikumot. ( Normaflour)
2022. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma valahogy jobban lettem, tegnpaol este is vettem be egy Cataflamot, most alig fáj a nyeles és már nem is annyira csúnya. Remélem most már nem rosszabbodik.
2022. szept. 20. 14:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tüszős mandula volt hanem mononucleosis nagy eséllyel. Magától meggyógyul.
2022. szept. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utána olvastam. Egyszer közel 10 éve volt a egyszer nagyon beteg, akkor mondta egy doki hogy valószínűleg mononucleosis. Nem tudom ezt hányszor lehet elkapni, de a lép és májmegnagyobbodas, feszülés, nyirok csomó duzzanat is jelentős volt.
2022. szept. 20. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!