Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem tesztelik le az...

Miért nem tesztelik le az egész családot, ha egy pozitív Covid családtag miatt karanténba kerülnek, miért nem végeznek PRC tesztet, csupán gyorstesztet?

Figyelt kérdés

17 éves fiúnk két hete volt beteg nátha vagy influenza szerű tünetekkel, negatív lett a gyorsteszt a gyermek háziorvosnál. Ő már meggyógyult, mehetne iskolába.

Majd nekem volt torokfájásom, ami enyhült, jellemzőn csak este kapar a tokom kicsit, egyéb tünet nincs.

13 éves lányunk lett beteg múlt héten, nátha vagy influenza szerű tünetekkel, neki nem végeztek tesztet. (pedig ugyanaz a gyermekorvosa)

Nejem lebetegedett 4-5 napja, ő van a legrosszabb állapotban, rettentő csúnyán, hurutosan köhög. Alig bírja abbahagyni. Láza nemigen van neki sem, de izzad, rázza a hideg. Tegnap a háziorvosnál pozitív lett a covid gyorstesztje. Ott voltam, engem is megvizsgált, de nem talált semmit, nekem már gyorstesztet sem csináltak. Mégis, mindkettőnknek felírta a Favipiravír "covid" gyógyszert. Nem tájékoztatott a gyógyszerről!!!


Ma egy másik háziorvos ismerős szerint a Favipiravír gyógyszerről nincsenek megfelelő adatok, hogy tudjuk, mi a mellékhatása. Esélyes, hogy akár rákot is okozhat. Ő nem írta volna fel! Azon meg volt döbbenve, hogy nekem, miként írta fel, mivel nem vagyok igazolt covid beteg. Nejemnek sem lett volna szabad, PRC teszt nélkül.

Vettünk a patikában gyorstesztet, mindenkinek elvégeztük, akinek nem volt eddig tesztje, negatívak lettek! 😮🤔


Mitévők legyük vajon? 🤔 Beszedjem / beszedjük a Favipiravír gyógyszerből a továbbiakat? Első nap bevettük mindketten a nagyon magas adag 2x8 szemet.


Tavasszal még a legegyszerűbb influenza tünetekkel is elküldtek PRC tesztre, tesztállomásra mindenkit. Most pedig, ad hoc jelleggel csak úgy kezelgetnek? 😮🤔



2022. nov. 3. 17:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ne vegyétek be.Neo Citran,meleg citromos mézes tea,csirkeleves százszor többet ér mint az a ki tudja micsoda.

Nem is írhatta volna fel neked ha nincs pozitív teszted.

2022. nov. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Én bevettem, helyre rakott pár nap alatt. Nem szedtem végig, 3 napig szedtem. Bajod nem lesz tőle, ez inkább tévhit.
2022. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%

Két éve én is kaptam Favit, de kifejezetten jobban éreztem magam tőle.

Már annyi minden rákkeltő, ne már.....nem tudják niféle gyógyszer, de azt igen, hogy rákkeltő?

Jobb, ha hozzászokunk a covid jelenlétéhez. Itt marad közöttünk. Már nem is teszteljük magunkat. Igazad van, citromos tea, pihenés, lázcsillapítás.

2022. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Júliusban a párommal mindketten olyan betegek voltunk hogy felkelni sem bírtunk vagy 3 napig, láz, gyengeség, fejfájás, hasmenés, minden ami tipik covid. Mikor jobban lettünk (bírtunk vezetni) elmentünk a dokihoz, aki kb meg se vizsgált csak mondta h szedjük a lázcsillapítót ha kell. Azt mondta "valami vírus, egy az ezer féléből". Kiírt 2 hétre melóból, ami kellett is mert a köhögés és fejfájás még sokáig megmaradt.

Nem hogy a családtagjainkat nem teszteltette (70+ szüleim előző héten voltak látogatóban) de minket sem.

2022. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
Ma is halnak meg emberek Covidban, a szövődményeiben, tüdőgyulladásban. Tudom, nem divat már erről beszélni, de a háziorvos valószínűleg nem akar rákot okozni, hanem azért írta fel a gyógyszert, hogy mindenképpen meggyógyuljatok. Az egészségügyi szakszemélyzet által végzett gyorsteszt pozitivitása esetén az ember hivatalosan igazoltan Covidos, PCR tesztre nincs szükség. A negatív gyorsteszt nem bizonyít semmit.
2022. nov. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki úgyis otthon kell maradjon, mert beteg, nem tök mindegy, hogy covidos-e vagy sem? Gyógyszer úgy sincs rá, menni sem megy, akkor meg? Mihez kezdjünk az infóval?
2022. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
6 Egyetértek veled de sokan nem értik :) Ha beteg vagy úgy sem mégy közösségbe mert sz@rul vagy és nincs erőd.
2022. nov. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

ez a covidozás most már szakmailag teljesen megalapozatlan.

A covid is már light vírus lett, mint a nátha, vagy az influenza. Teljesen mindegy melyik van, ne menj közösségbe, pihenj, csillapíts lázat, ha már nem bírod elviselni, ennyi.

Influenzára miért nem adnak favipiravirt?

2022. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tesztje egyszer pozitív lett és ilyen tünetei vannak akkor szinte teljesen biztos, hogy covid-os.

A favipiravírról nincs semmi tudományos bizonyítás, hogy használna a covid ellen (ahogy a covid oltásokról sincs). Én nem szedném be de nekem fel sem írta az orvos amikor covid-os voltam. Azt mondta, hogy ezt csak kifeküdni lehet, teázzak, szedjek vitaminokat, pihenjek sokat. Ha rosszabbra fordul, akkor szóljak. Igaz nekem csak 2 nap láz volt, egy kis izomfájdalom meg szaglás-ízlelés elvesztése.

Én amit csináltam: C, D vitamint meg teafát szedtem emeltebb dózisban (napi 2-3x), aludtam, sok vizet ittam és az első 2-3 napban kerültem mindenféle fizikai munkát. Természetesen nem vagyok beoltva.

2022. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
23%

9.

Ne csúsztass, az oltásokról természetesen van rengeteg tényadat, melyek természetesen egyáltalán nem azt igazolják, hogy azzal ne lehetne ugyanúgy elkapni, hanem azt, hogy vele mindig enyhébb a lefolyás. És ez is volt a cél.

2022. nov. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!