Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nemrég leesett a telefonom a...

Nemrég leesett a telefonom a metrón, ahol nagyon dzsuvás volt a padló.Mivel fertőtlenítsem, kell-e?

Figyelt kérdés
A kérdés,mivel tisztítsam, fertőtlenítsem le (műanyag része), és kell-e egyáltalán. Csak mert ugye azért fogdosom elég gyakran, és könnyen be lehet róla nyalni ezt-azt. Vagy én vok túl hipochonder?
2008. dec. 24. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Fölösleges, mert ugye a metron fogdosod a korlátot, a cipőddel a földön álsz stb. ami az utcán van az ugyanúgy rádragad. Meglepődnél mi mindent ki lehetne mutatni a lakásodban, cipőd talpán, bőrödön, mai az utcáról származik...

Magyarul elég ha letörlöd a mobilodról a koszt, lefertőtleníteni felesleges.

2008. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Én is hasonlóan aggodalmas vagyok a higiéniával kapcsolatban, nem vagy egyedül. Nem hiszem hogy fertőzést kaphatnál így, de ha nagyon nem hagy nyugodni akkor márts egy rongyot domestosos vízbe, alaposan csavard ki és töröld át vele a telefonod műanyag részét, aztán tiszta ronggyal is töröld le és kész is.
2008. dec. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen fertőtlenítős tisztasági kendők. Én pl. az orvosnál az ajtókilincset azzal szoktam megfogni. Azzal szerintem nyugodtan áttörölheted. De azért nem kell minden ilyesmiért aggodalmaskodni,mert az ember szervezetének kellenek néha a bacik is. :D Áldott Ünnepeket! :))
2008. dec. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet kapni alkoholos szemüvegtörlő kendőt.Szerintem azt próbáld ki.
2009. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
közben vettem ilyen alkoholos kézfertőtlenítőt, ami elvileg ilyenre is jó, és áttöröltem vele, óvatosan, h a telónak ne essen baja. Lehet buta kérdés, ugye úgy se kaphatok semmilyen nyavalyát, hogy a fül része hozzámér amikor telefonálok, és az is koszos lett ugyebár, szóval ettől fülgyull vagy ilyesmi kizárt?
2010. febr. 4. 03:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!