Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az létezhet, hogy az egész...

Az létezhet, hogy az egész torkom aftával van fedve? 7 flector után is alig bírok nyelni? SÜRGŐS!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Másfél hete műtötték ki a bal oldali alsó bölcsesség fogam. (Lehet, hogy számít. A múlt héten írtak fel a műtét után Aksolin-t és Flectort.)

Ezen a héten kedden este éreztem minimális kis kaparást a torkomban, de nem volt vészes. Reggel arra ébredtem, hogy fáj a torkom, nem érzem magam túl jól de azért nem volt annyira vészes a fájdalom, hogy aggódni kezdtem volna. Ahogy telt a nap egyre jobban éreztem, hogy valami nem oké, gyenge közérzetem lett, végül belázasodtam, szédültem, erőtlenné váltam a torkom is fájt de nem annyira, mint most. Lázra szedtem Algozone-t esetenként lehúzta és jobban éreztem magam.


Csütörtök reggel arra ébredtem, az amúgy borzalmas 2 óra nyamvadt alvásom után, hogy lázas vagyok, iszonyatosan fáj a torkom. Mindezt száraz köhögés kísérte. Úgy írnám le a fájdalmat, mintha valami savat ittam volna és minden nyelésnél belevágnék a sebbe. Borzalmas! Vettem be újra Algozone-t, Flectort, majd estére úgy éreztem, hogy végre jobban vagyok, lehúzodott a lázam, stabilabbnak éreztem magam, "csak" a torokfájás maradt meg.


Mai reggel:

Borzalmas, leírhatatlan maró, égő fájdalom az egész torkomban ami az előző két napot magasan felül múlja. Már a hetedik csomag flectoronat iszom (17:19-kor) és épp, hogy tudok nyelni, beszélni. Hangom van, de enni nem tudok, a flectorok bevételét és a folyadék pótlást kínkeserves tervezésekkel, ökölbe szorított kézzel és rákészüléssel sikerül végrehajtani. Délelőtt szóltam a háziorvosomnak aki az eddigi leírt tünetek alapján Flectort és ugyanazt az antibiotikum szedését javasolta (Aksonil). Rokonom segített kiváltani és szedem őket. Mondanom sem kell semmit nem javult a helyzet, sőt, mintha rosszabb lenne, ahogy közelít az este. Még csak 17:23 van és már így is átléptem a Flector max. napi dózisát de máshogy elviselhetetlen fájdalmam van. Csak szemléltetni szeretném, hogy a frissen műtött bölcsességfogam gyógyulásanal naponta 2 tasak Flectorral elviseltem a gyógyulási fájdalmat.

Patikából Tantum Verde torokspray-t szerettem volna hozatni, mert régen amikor műtötték a manduláimat, az segített és a Flector de nem adtak, hanem helyette egy Anaftin nevű sprayt, ami nem, hogy enyhítette volna a fájdalmam, csak fokozta. Megpróbáltam fotózni a torkom és nem sikerült túl jól, de ha jól látom akkor az egész gégém levan "fedve" aftákkal? Nem utolsó sorban a varratok még az ínyemben vannak. Van-e összefüggés a fognűtét és az influenza szerű tünetek es a jelenlegi elviselhetetlen torokfájás között?

Csatolok egy fotót a torkom, garat, garatívem jelenlegi állapotáról:


[link]


Köszönöm, ha esetleg tudsz tanácsot adni, segíteni!



2022. nov. 25. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mononukleózisra emlékeztet.
2022. nov. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Vagy tüszős mandulagyulladás
2022. nov. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs mandulám, 12 éve eltávolították őket.
2022. nov. 25. 17:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Területi ügyeletet hívd fel hogy ezzel be kell e menj oda vagy sürgősségire, és ha nem, akkor is eligazítanak hogy, mit kell csinálni
2022. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezüst kolloid spray segíthet:

[link]


Én már a torok kaparás alatt fújok be a torkomba, így a betegség ki sem fejlődik.

DE át tudom érezni a helyzeted, mivel két éve voltam hasonló helyzetben. Akkor Angliából küldött - kisebb kiszerelésű - Ibuprofennel vészeltem át, de négy napig szinte nem ettem, alig ittam, és másodperceket aludtam félig ülve, igaz, nekem a te tüneteid mellett borzalmas hurutos köhögésem is keletkezett.

Szedni csak ilyet szedtem:

[link]


A hatóanyaga: Bodorrózsa. Ma már másképp nevezik - fantázia néven - az összetevőt, mivel vannak Bodorrózsa kapszulák is.


[link]


Értem, hogy kevés a Diclofenac (Flector hatóanyaga), ezért próbálhatsz Ibuprofent beszerezni. pl. Advil Ultra Forte


De kereshetsz, ami szimpi, és vény nélküli:

[link]

2022. nov. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Harcolni kell orvosi segítségért vagy leszarnak. Tapasztalat. Ha "szerencséd" van elkaptál egy vírust is mellé és azért vagy ilyen rosszul. Ezt az orvosnak is gyanítania kellene ha az antibiotikum nem segít.


Egyébként nem vagyok jártas a témában csak idetévedtem.

2022. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem bírok már nyelni a fájdalomtól, épp az ügyeleten várakozom, késòbb beszámolok róla, mit ajánlottak vagy mit kezdtek velem. Addig is köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2022. nov. 25. 20:17
 8/11 A kérdező kommentje:
Pozitív lett a covid tesztem így elküldtek annyival haza, hogy hétfőn keressem fel a háziorvosom. Nem bírok létezni a fájdalomtól de nem ihatok ennyi flectort erre külön felhívták a figyelmem. Mindenki vigyázzon magára!
2022. nov. 25. 23:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobbulást! A COVID nekem is torokra ment és így nehéz volt nyelni is. Szóval önmagában elég volt az is. De nekem, egyszer csak elmúlt szerencsére, más tünetek maradtak kicsit tovább. Remélem te is így jársz.


Nem mondtak immunerősítést sem? Nekem mindenféle vitaminokat ajánlottak, nem tudom mennyire segített.

Ja és ha jól is esik, túl forrót ne igyál... na meg hideget sem.

2022. nov. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mihamarabbi jobbulást kívánok! Kitartás.
2022. nov. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!