Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bárányhimlőnél ez súlyos...

Bárányhimlőnél ez súlyos fertőzés jele?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, elkaptam a bárányhimlőt. Elég jól megálltam eddig vakarás nélkül, azonban a nyakamon van egy hólyag, ami valószínűleg beleakadhatott a ruhámba, és lejött. Gennyes seb lett, kb 1 cm átmérőben piros volt körülötte a bőröm. A patikában tetran kenőcsöt adtak. Pár használat után a seb körüli pirosasság csökkent, és a seb is kisebb lett. Egy száraz, sárgás réteg keletkezett rajta. Az előbb észrevettem azonban, hogy ez a "burok" lejött róla, és alatta úgy néz ki a seb, mint egy kis kráter: a széle sárgásfehér a közepe meg kissé mélyebben van és piros. Vízzel megtisztítottam, nem folyik belőle genny, nincs illata, viszont ahogy nézem, lassan megint elkezdett a tetejére képződni egy réteg.


Bepánikoltam, úgyhogy holnap felhívom az orvost, de addig tegyek rá tetrant vagy valami mást? Szerintetek ez egy tályog kezdett lenni vagy egyszerűen így néz ki egy megsérült himlő? Az újraképződő sárgásfehéres réteg a tetején egyáltalán normális vagy súlyos fertőzés jele? Ha súlyos fertőzés lenne, akkor ugye annak biztos tünete lenne a magas láz? (nekem most már hőemelkedés is csak alig van)



2022. dec. 12. 20:16
 1/1 anonim válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz.
2022. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!