Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig tarthat a mandulagyulla...

Meddig tarthat a mandulagyulladás?

Figyelt kérdés

Tudom mar elore hogy mit fogtok mondani..menjek el orvoshoz

De szeretnem vazolni eloszor a sztorit.

Kiszedtek a bolcsessegfogam, elfertozodott a seb ezert kaptam egy magyon eros antibiotikumot. Ami szerencsere hatott viszont 3 nappal ezelott elkezdett nagyon fajni a torkom. Be van gyulladva a mandulan es iszonyatosan faj, nem birok nyelni. Hoemelkedesem volt az lement mar de cataflam nelkul nem birok nyelni egyatalan. Tehat majdnem negy napja ez megy mennyi ido alatt gyogyul a mandula gyulladas?

Minden itthoni praktikat bevetettem, ezust kolloidot szedek ami a legdurvabb betegsegbol is kihozott par nap alatt, propoliszt szedek vitaminokat, teazok, gargalizalok fertotlenito szajvizzel stb. Pihenek iszok sokat de mintha nem javulna…

Nagyon nem szeretne egy ujabb antibiotikum kurat vegigcsibalni mert teljesen szetverte a belemet es a gyomromat.. annak ellenere hogy eros probiotikumot szedek..

Az a kerdesem hogy ez elhuzodhat mondjuk egy hetig is? Mert meg vagyok ijedve hogy nem nagyon mulik

Bar biztosan le van gyengulve az immunrendszerem a foggyulladas miatt meg amugyis..

Csak kis biztatasra vagyom hogy ezt eros antibiotikum nelkul is le tudja e gyozni a szervezetem..

Koszi elore is



2022. dec. 15. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szeptemberben volt bedurranva mindkét mandulám, elmúlt pár Strepsils meg Dorithricin kombótól.


Na, de most visszajött, sajnos durvábban. 3 nap után tüszőssé fajult, belázasodtam, ahogyan Te is. Sajnos muszáj vele orvoshoz menni, antibiotikum + Cataflam + Cetrizin kombót kaptam, mellé vettem Normaflore-t (probiotikum) meg Dorithricint.


Holnap lesz egy hete, hogy kezdődött de csak 4 napja kúrálom maga, de már tudok nyelni, lement a gennyesedés viszont még piros, úgyhogy szednem kell az antibiotikumot.


Van pár házi praktika, száj/garatöblögető fertőtlenítők, a Dorithricin is tud segíteni de a teljes gyógyuláshoz súlyos gyulladás esetén kevés, kell az antibiotikum szerintem.

2022. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ugy tudom hogy a felnotteknel majdnem 90%ban virusos eredetu a mandulagyulladas, arra viszont nem hat az antibiotikum…

Mindegy holnap elmegyek orvoshoz aztan megmondja mi legyen..de kvara kivagyok mar.. egesz honapban beteg vagyok..

2022. dec. 15. 23:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Két hete velem is ez volt.

Begyulladtak teljesen,olyan fájdalmaim voltak,hogy nyelni sem tudtam,a beszéd is fájdalmas volt.

Summetrolim,Cataflam működött végül,de 5 napig az sem hatott.

Állítólag most van ilyen járvány sajnos..

2022. dec. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor ez mandulagyulladásos járvány, nem covid ? Mert most nekünk is fáj a torkunk.
2022. dec. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!