Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltás mellékhatás?

Oltás mellékhatás?

Figyelt kérdés

1 éve kaptam 2db Sinopharm oltást, azóta folyamatosan beteg vagyok, krónikus gyomorgyulladással/epés refluxxal kezdődött, jelenleg pedig 4 hónapja tartó mandulagyulladásom van.

Ezek mellett néha ízületi fájdalom jelentkezik, volt egy hétig tartó térdfájdalmam, amikor nem bírtam fel/le menni a lépcsőn. Szintén hasonló nyak fájdalom, egy hétig alig bírtam jobbra/balra fordítani. Továbbá a hátamon, nyakamon több apró csomót érzek. A nyaki csomókat ultrahanggal megnézettem, megnagyobbodott nyirokcsomók, a csomók 1 éve jelentek meg.

Mellesleg a 2. oltástól, elájultam. 1 éve sűrű habzó nyál/nyák jön fel a torkomból.

Van e valakinek hasonló tapasztalata? Mi lehet a megoldás?

24/l



2023. jan. 7. 23:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom voltál orvosnál. Kivizsgáltattad alaposan magadat. Mit állapitottak meg???? Orvosok!
2023. jan. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

gyomorgyulladásra-savlekötő, gyomorvédő

mandulagyulladás-orvos:,,reméljük meggyógyul magától,,

nyaki csomók- orvos első kérdése, be vagyok e oltva, azt mondta az oltástól van. A hátamban lévő csomókra nem kaptam választ....

2023. jan. 7. 23:26
 3/23 A kérdező kommentje:
már lassan kezdek megőrülni :D nem igaz, hogy folyamatosan beteg vagyok
2023. jan. 7. 23:26
 4/23 A kérdező kommentje:
10 napot voltam kórházban, mandulagyulladással/torokfájással, a CRP-m 180 volt :D (a normál érték 5 alatti)
2023. jan. 7. 23:28
 5/23 anonim ***** válasza:
67%

Unokatestvéremnek a gyermeke most tanul egészségügyi szakon ápolónak és nyáron amikor voltak kórházi gyakorlaton a kardiológián minden betegtől megkérdezték az ápolók, hogy be vannak e oltva és mennyi oltásuk van. Volt olyan beteg aki azt mondta 4 van neki amire az ápolók úgy reagáltak, hogy "jézusom, az nagyon sok, annyitól én is itt feküdnék".


Ez teljesen általános reakció volt az ápolóktól, illetve hát az egészségügyi személyzettől.


Jó hát én nekem is van egyetemi ápolói végzettségem, igaz én már 2008 óta nem dolgozok a szakmámban és nyilván azért egy ápoló tudása meg sem közelíti az orvosit de nem túl biztató, hogy 6-8 fős személyzetből senki nem mondta azt, hogy a koronavírus elleni védőoltás milyen hasznos dolog.

2023. jan. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Akik oltottak, azok mostanság furcsa mód mind betegek. Lehet itt konteózni..stb..de ez a puszta valóság. Keresztanyukám szomédja, apukám kollégái (az egyik most kapott december végén szívinfarktust - 4-szer oltott) sorra betegek, és nem 70-80 évesekről beszélünk. Ismerősömnek memóriazavarai lettek 2 oltás után. Fodrásznőm mesélte, hogy klienseinél menstruációs zavarok voltak.


És most mindjárt jönnek a folytonos leszavazók, meg, hogy én orvos vagyok-e, miért vagyok oltásellenes.stb..


Mindenki saját magáért a felelős. A döntéseinkért vállalnunk kell a felelősséget.

2023. jan. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%

#6


"Akik oltottak, azok mostanság furcsa mód mind betegek".


Magyarország 66% legalább 1 oltást kapott, 64%-a teljesen átoltott. Most azt mondod hogy 6-6.5 millió ember megbetegedett mostanság, vagy a környezetedből pár ember.


A világ lakosságának kb. 70%-a kapott legalább egy oltást, nem sokkal kevesebb pedig teljesen átoltott. Akkor most 5 és fél milliárd ember lett beteg mostanság és elkezdtek hullani mint a legyek?


Vannak országok ahol az átoltottság nem 60, hanem 90 vagy még több százalék. Na most képzeld egy hogy mondjuk 10 munkatársadból 9 beteg mostanában, 1 meg dolgozik. Irreális, hogy ennyi ember furcsa mód beteg legyen elvileg, és az élet megy tovább mintha semmi sem történt volna.


"apukám kollégá - az egyik most kapott december végén szívinfarktust"

Volt valamilyen genetikai terheltsége kardiovaszkuláris betegségekre? Életmódja stresszes? Felmenők közül valaki hasonló betegségekkel? Étkezése, esetleg elhízott volt? Dohányzott? Aktív életmódot folytatott?


Ez egy tévhit, hogy a szívroham az a 70+-os korosztályra specifikus, ott csupán megnő a valószínűsége (kb.: 3-szorosára). 20-as években ritkán jellemző, 30-as években már látni elvétve eseteket, 40-es években mát elkezdenek szaporodni az esetek, kb. több mint 5-ször annyi a 30-as korcsoportban (aki 45 év alatt szívrohamot kap, azok valószínübben: férfiak, dohányoznak, el vannak hízva, vagy a családjának van történelme korai szívrohamokkal). 50 fölött legalább 20% esély van rá.


"apukám kollégái ... sorra betegek"

Milyen betegségük van? Tél van, rengeteg felsőlégúti megbetegedés és vírus éli ilyenkor reneszánszát.


"Ismerősömnek memóriazavarai lettek 2 oltás után"

Bár kevesebb mint az oltások fél százalékában, de voltak mellékhatást tapasztaló emberek. Az autoimmune encephalitis egy ilyen mellékhatás, ami okzhat ilyen tüneteket, keressen fel egy orvost, általában szteroidokkal vagy intravénás antitestekkel kezelhető.


"Ismerősömnek memóriazavarai lettek 2 oltás után"

Volt orvosnál ezzel


"Fodrásznőm mesélte, hogy klienseinél menstruációs zavarok voltak"

Nők egy jelentős részénél jelentkezett ez, általában késő vagy kimaradó menzesz és erősebb menstruációs fájdalmak formájában. Jó lett volna ezt tudni az átoltás megkezdése előtt, hogy fel lehessen készíteni az embereket, hogy ez valakinél várható lesz és ne meglepetésként érje őket, de az átoltás elkezdése után figyeltek fel kutatók erre a jelenségre. Átlagosan 1-2 napot szokott késni, de van akinél egy hetet, van, akinél azt idézte elő hogy aznap megjött. A menstruációs ciklus érzékeny a külső hatásokra, pl.: megbetegedés is felboríthatja a ciklusod, alacson kalóriájú étrendek okoznak kimaradó vagy késő menzeszt. Ha erős mellékhatásokat tapasztalt az illető az oltástól, és a megerősödött görcsök még nem múltak el, akkor ajánlott felkeresni a nőgyógyászát.


Ha pedig a fodrásznőd kliensei férfiak, és ők is menstruációs zavarokat tapasztaltak, ott tényleg nagy a baj.

2023. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igen,nálam is volt menstruációs zavar, oltás és covid után is kimaradt 1 hónap.


#7 az én kérdésemre nem kapok hozzászólást?

2023. jan. 8. 11:31
 9/23 anonim ***** válasza:
16%

5. [link]


Bár az adatok az USA-ból vannak, a legtöbb oltás ugyanaz volt mint nálunk és demográfiailag hasonló a két ország, szóval a különbség marginális


Most jönnek a hazai adatok.


[link]


A napi halálozáson láthatjuk, hogy a védőoltás megjelenése után egyre kevesebb a megerősítetten COVID okozta halál.


[link]


Ezen pedig láthatjuk, hogy még a védőoltás előtt elkezdett visszaesni a halálos végkimenetelű COVID esetek száma, a védőoltás után ez tovább csökken. Ezt a trendet globálisan észre lehet venni: [link]


Ha senki nem mondta, akkor senki nem mondta, a számok magukért beszélnek: ha be vagy oltva, lehet hogy COVID-os leszel, de jelentősen kisebb esélyed van meghalni benne.

2023. jan. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
36%
#8 Hát, ezen csak tényleg orvos tudna valamit segíteni, előfordulhat, hogy valamilyen 1-a-millióban gyakoriságú mellékhatás tapasztalsz éppen. Milyen orvos volt a 2. kommentben említett orvos (háziorvos, valamilyen szakorvos, endokrin)?
2023. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!