Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Candida ellen mit lehet tenni?

Candida ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Több éve,kiskorom óta (Ha jól emlékszem) jelen van az életemben...eddig nem zavart mert "gyerek" voltam. Pár éve kezd nagyon zavarni a nyelven lévő lepedék, és az ezzel társuló szájszag. Napi 1 csomag rágót elhasználok,(Ami elvileg nem is egészséges) csakhogy az iskolában, a tömegközlekedésben valamennyire elnyomja. Egy nap otthon hagytam a rágót és meg is jegyezték (diszkréten) hogy kissé szájszagom van.

Orvoshoz nem nagyon szeretnék fordulni (Ha van más lehetőség, ha nincs akkor muszáj lesz, mert rettentően zavaró.) Tudtok valami házi módot a candida ellen? Hallottam candida diétáról is, ez segít?

Rettenetes így élni :(


F



2023. jan. 18. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, hidd el, mindenképp jobb lesz. Nem tudok sajnos házi praktikát, neten biztos van, de ne az orvos legyen az utolsó opció, az legyen az első!
2023. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szájpenész ellen a patikában vény nélkül lehet kapni rózsamézet + steril gézt, ott elmagyarázzák, hogy mit kell vele csinálni. Egyébként a háziorvosodhoz nyugodtan fordulhatsz vele, nem fogja letépni a fejedet. (azt hiszem)
2023. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor kénytelen leszek ellátogatni az orvoshoz..Kiakartam kerülni mert nekem ez kicsit "kínos".
2023. jan. 19. 06:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Képzeld el milyen kínos a candida hüvelygomba😂 az kínosabb, itt csak a szádat kell kinyitni
2023. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet?
2023. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Valszeg jövőhéten meglátogatom a házi orvost, hogy hivatkozzak erre a szemétre? Szájpenész?
2023. jan. 21. 19:14
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
A saját szavaiddal: "Pár éve kezd nagyon zavarni a nyelven lévő lepedék, és az ezzel társuló szájszag."
2023. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)

Szerintetek kb mennyi idő, mire ezt kifogom tudni orvosolni? Valszeg a doki valami gyógyszert ír fel, nem tudom. Volt már ezzel tapsztalatotok?

2023. jan. 21. 20:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha az orvosod megtalálja az okát (pl. cukorbetegség) és azt is elkezdik kezelni, akkor hamar el fog múlni. Ha valamit eltitkolsz az orvos elől vagy őt nem érdekli az egész, akkor vissza fog térni a probléma.

[link]

2023. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A candida egy népbetegség.

Mindig ugyanaz az okozója mindenkinél.

A nátriumhiány és káliumtúladagolás.

2023. jan. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!