Herpesz el kaptam?

Figyelt kérdés
Kérdésem lenne , hogy a barátom után ittam , neki már múló herpesze van, viszont utana ittam véletlen (nem tudtam hogy van neki) viszont kevert pia volt az üvegbe , vodka konkrétan , és így nagy az eselye hogy el kapom? Így is van elég baj a testemmel ez csak fokozná a gondokat, válaszokat előre is köszönöm

#herpesz #vírus #pohár #Herpesz és vírus
2023. febr. 11. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy elkapod. Én pl abszolút hajlamos vagyok herpeszere, de nekem csak nátha melléktüneteként szokott kijönni, más herpeszét még sosem kaptam el (sem pohárból ivással, sem ugyanazzal a kanállal evéssel, sem csókolózással). Szóval ne parázz rá fölöslegesen! Ha esetleg mégis kijönne, vegyél herpesztapaszt nekem ez az egyetlen olyan cucc, amivel ha még idejében leragasztom, visszahúzódik, mielőtt teljesen kijönne.
2023. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre azt akartam írni, hogy ha el is kaptad, az biztos nem nyelvtanórán történt. :) De ezt a lehetőséget már te is elvetetted. :)

Amúgy a herpesz ha egyszer benned van nem tűnik el, bármikor újra előjön, ha épp gyengébb az immunrendszered.

2023. febr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Meg van rá az esély, hogy elkaphatod, főleg, ha az immunrendszered amúgy is gyenge valami betegség miatt. Hiába írja az első válaszoló, hogy ő nem kapja el "sem pohárból ivással, sem ugyanazzal a kanállal evéssel, sem csókolózással", mivel pontosan így IS meg lehet fertőződni. A lényege az, hogy annak a herpesze, akinek van, milyen fázisban található. Ugyanis a herpesz apró hólyagos fertőződés, és ha ezek a hólyagok felfakadnak, az a folyadék, ami a hólyagocskákban volt, az fertőz.

Teljesen igaz, amit a második válaszoló írt: "Amúgy a herpesz ha egyszer benned van nem tűnik el, bármikor újra előjön, ha épp gyengébb az immunrendszered."

Mert főképp ezen múlik, hogy megfertőződsz-e akkor, ha már a herpesz amúgy a sebesedő/leszáradó ágban van.

Pl. én tiniként - elég botor módon - csókolódzással kaptam el az akkori pasimtól, holott láttam a sebet a száján. Más után használt pohárral, evőeszközzel is átvihető a fertőzés.

Sőt: ha valaki van annyira tájékozatlan, hogy ilyen betegséggel a száján orális szexet folytat, akkor a nemiszervekre is átterjed, akkor is ha ez nem nemi herpesz vírus.

[link]

2023. febr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!