Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Előfordulhat az, hogy egy...

Előfordulhat az, hogy egy ember influenzás, majd közben - mondjuk néhány nappal az influenza tüneteinek felbukkanása után - covid - os is lesz?

Figyelt kérdés

Nem lévén hozzáértő, elsőre rávágnám, hogy persze, azonban nem tudom, van - e esetleg valamiféle antagonizmus a kettő (vírus) között (olyasmire gondolok, hogy esetleg valamiképp egymást "szorítják" ki (bármit is jelentsen ez)).


A web - en hamarjában talált írások említenek még tridémiát is (influenza-Covid-RSV), viszont ez alatt kvázi párhuzamos járványokat értenek, s nem ejtenek szót arról, hogy egy adott személy esetén, egyszerre is felléphet - e mondjuk influenza és Covid.


(Jó, a Lancet - et és hasonlókat nem túrtam most át, mert épp elég ramatyul vagyok ahhoz, hogy általam nem ismert terület(ek) szaklapjait bogarásszam, de talán jár erre valaki hozzáértő és felvilágosít.)


Az számomra is alapismeret, hogy vírusfertőzés esetén megjelenhetnek mindenféle opportunista baktériumok, de itt most a két említett betegséget okozó vírusokra vonatkozik a fenti kérdés. Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 27. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanezt kérdeztem kb másfél éve egy orvostól az oltóközpontban (én is ott dolgoztam mint adminisztrátor, amúgy semmi közöm nem volt korábban az egészségügyhöz). Szeret magyarázni, úgyhogy sokáig beszélt, a felét nem értettem, a másik felét már elfelejtettem, de a lényeg az volt, hogy a tudomány jelenlegi (tavalyelőtt őszi) állása szerint igen, lehetséges.
2023. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2023. febr. 28. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet és még RSV is coviddal együtt és influenza is RSV-vel, és ezek alapján még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy mind a hármat elkapja valaki.
2023. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki, akkor én voltam most az egyik "szerencsés", mert bejött egy influenza, majd, amikor 2 - 3 nap után már kezdtem jobban lenni, elkaptam a feleségemtől a Covid - ot is. Így az influenza éppen megszűnő tünetei mellett, megjelentek rajtam az ő tünetei is.

Most már alakulok, de volt úgy bő 5 kemény napom.

2023. febr. 28. 13:26
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem,mivel nem létezik olyan,hogy "covid".
2023. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!