Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Candida diétát meddig kell...

Candida diétát meddig kell csinálni? Mennyi a minimum idő amíg csinálni kell hogy hasson?

Figyelt kérdés
2023. márc. 4. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
4 hét
2023. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

4 hét? Jó is lenne...

Nekem azt mondta az orvosom, hogy 1,5-2 évig kellene csinálni, ebből kb. 2-3 hónap elég szigorú, utána kevésbé. Nekem közel 2 évig rendszeresen visszajött a candidám, azért kezdtem el a diétát. Figyeltem, hogy ne egyek lisztes, élesztős és cukros dolgokat, tejterméket is óvatosan, penészes sajtot egyáltalán ne. Ha gyümölcs, akkor grapefruit, bogyós gyümölcsök, zöld alma stb, tehát ami kevésbé cukros. Sikeresen elmúlt a candidám, de azóta is ha cukrosabban eszem, akkor kezdem érezni enyhén a tüneteket, szóval azt hiszem életem végéig oda kell figyelnem erre. De lisztes dolgokat már eszem (teljes kiőrlésűt, a finomított liszttől ekcémás leszek alapból is...), bár keveset, inkább zabkása, köretnek barnarizs, hajdina ilyesmik. 1,5 éve csinálom a diétát, jó ideje nincs panaszom, olyan 3-4 hónap kellett, mire teljesen elmúlt. Használj hüvelyi probiotikumot is.

2023. márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm holnap kezdem a diétát, rendeltem növényi probiotikumot amit direkt erre találtak ki
2023. márc. 4. 19:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Kitartás! Én már tényleg csak a diétát (azaz a tartós életmódváltást) látom végleges megoldásnak. De ismerek olyat is, akinek egy kis kenőcstől elmúlt és azóta se jött vissza. Remélem te is hamar meggyógyulsz!
2023. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezzel milyen orvoshoz tudok fordulni?
2023. márc. 4. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Nőgyógyász. Ő ír fel kenőcsöt, kúpot. Előtte jobb esetben mintát vesz és laborba küldi, hogy 100%-ig meggyőződjön róla, hogy biztos candida gomba-e. Mindenképp menj el, a kezeletlen candida komoly gondot tud okozni. És az sem jó, ha magadtól kenegeted mindenféle kenőccsel, amit vény nélkül kapsz. Egyébként candida gomba van a beledben és a hüvelyedben is alapból, ez a természetes, a gond akkor van, ha felborul az egyensúly, és a hüvelyedben több lesz a candida, mint a tejsavbaktérium.

De amúgy azt hittem már voltál, csak kezelés ellenére sem múlik el. Akkor lehet te a szerencsésebb leszel és elég a kenőcs+kúp, nem kell diétáznod (bár gyakorlatilag egészségesebben ennél, szóval ártani nem árt).

2023. márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma néztem utána és rendeltem ehhez való probiotikumot mert sok tünetet produkalok, de mindenképp felkeresem a nőgyógyászom, köszönöm szépen a segitseget
2023. márc. 5. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!