Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha csak óvszerrel szexeltem...

Ha csak óvszerrel szexeltem és orális szex volt óvszer nélkül “kockázatos” partnerrel, akkor nekem nem kell vérvizsgálat, elég a vizeletből az STD, mikrobiológia PCR vizsgálat ?

Figyelt kérdés

Olyan lánnyal voltam egy házibuliban aki már nagyon sok partnerrel lehetett és OnlyFans oldala is van, de ami a lényeg hogy régebben prostituáltként dolgozott… Igaz lakáson, tehát nem ilyen utcai prosti volt és azért nem tűnt igénytelennek, de akkor is prosti volt.


Én is kényeztettem szájjal, meg Ő is engem, viszont aktushoz szerencsére elővett gumit.


Én mindig nagyon gátlásos voltam és soha nem volt egyéjszakás kalandom ezelőtt, igaz bulikba sem mászkálok…


De most pár hete szedek egy antipszichotikumot (pszichiáterem javaslatára, nem illegálisan, illetve nem is ez az első gyógyszer amit szedek)… Ez a gyógyszer bizonyos szempontból nagyon jó, sokat segít, azok a tüneteim megszűntek amelyek miatt kapom. Viszont van némi érzelmi ingadozás tőle, ezt az estét is annak tudom be, de alkoholt is ittam amit szigorúan tilos lenne mellette (Az előző gyógyszereknél is ittam néha, de akkor nem tapasztaltam ilyesmit).


Mivel csak orális szex volt, elég hogyha vizeletből csináltatok STD szűrést?


Amit néztem szűrést, az C.trachomatis, N.gonorrhoeae, T.vaginalis, U.urealiticum, M.genitalium fertőzésekre szűr…


Ez így lenne 26.000 forint, ha minden igaz.


A vérvizsgálat verzió az 36.000 lenne…


Most sajna nem állok jól anyagilag, de ha van reális esélye annak, hogy olyat is elkaptam ami csak vérből mutatható ki, akkor megcsináltatom azt a tesztet is.


Viszont HIV vagy HCV fertőzésre úgy tudom, hogy orállal nagyon nagyon kicsi az esély…


Vagy ilyenkor mindkettőt ajánlott megcsináltatni?



2023. márc. 6. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szlávik János hiv szakértő szerin nehéz elkapni orálisan. Ő nem is találkozott ilyennel 25 év alatt
2023. márc. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Anndi válasza:
Megértem az aggódásodat, én is ilyen voltam fiatal lány korom óta. Ha semmi tüneted nincs, azt gondolom elég egy 4-6 hét után egy HIV teszt (bár valóban nem olyan nagy a kockázata a leírt módon a megfertőződésnek. Ha nyugtalanít az STD-k ügye, egy bőr-nemibeteg gondozóban kérhetsz ingyenes szűrést.
2023. márc. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 x0 ***** válasza:
Az anonim HIV szűrés ingyenes: egy jelszót kell bemondani, az lesz a neved helyére írva, a többi adatod kitöltetlen. Vagyis hivatalos papírt nem kapsz róla, de neked megmondják az eredményt. Én már voltam rajta, ezért tudom. Ha pozitív, akkor viszed a neved nélküli papírt a háziorvoshoz. Ekkor már HIV-fertőzöttnek számítasz, így elvileg ezalapján már ingyenes: az orvosnak vinni kell a vizsgálatkérő lapot, amire az orvos indoknak ráírja hogy HIV-fertőzött, aláírja, lepecsételi. Bár lehet hogy máshol beutalót ad rá az orvos, és arra írja hogy emiatt, ekkor ingyenes. Ekkor az újabb vizsgálatnál már hivatalos papírt kapsz róla, szintén ingyen. Ekkor már a vírus szaporodását gátló gyógyszert is ír fel.
2023. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!