Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi van akkor ha valaki betegen...

Mi van akkor ha valaki betegen ad plazmát, vagy vért?

Figyelt kérdés

Ellenőrzik a plazmát mielőtt gyógyszert készítenek belőle?

Ha beteg, influenzás, COVID ős vagy bármilyen betegen ad valaki plazmát, és az által készített gyógyszert kap egy beteg akkor mi történik?



2023. márc. 7. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, aki kapja a plazmát, megbetegedhet. Mivel egyrészt gyengébb az átlagnál (nem véletlenül kap plazmát) másrészt nem természetes úton jutott a szervezetébe a vírus, ezért sok esetben súlyosabb megbetegedése lesz. Ezért vizsgálják a plazmaadót, nyilatkoztatják, hogy nem beteg, mert magát a plazmát nem lehet mindenre megvizsgálni.
2023. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Több betegség olyan, hogy már előtte pár napja lappang az ember szervezetében,

COVID szezonban is egy csomóan mentek plazmát adni.

Jártam úgy én is, hogy egy pénteki napon teljesen jól voltam, elmentem plazmát adni, estére meg belázasodtam, influenzás lettem.

És az influenza is olyan,hogy több napig lappanghat az ember szervezetében, úgy hogy nem is tud róla.

2023. márc. 7. 22:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Ellenőrzik, de csak a vérrel átvihető fertőző betegségekre ill. pl. májenzimekre. Az influenza és más légúti megbetegedés kórokozói nem jelennek meg a vérben.
2023. márc. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én adtam egy időben. ki van írva az is ha herpeszes vagy akkor nem adhatsz plazmát. hát volt h elég sebes szájherpesszel mentem be és mégis levették a plazmát. aztán beteg is lettem és azóta sohase.
2023. jún. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De ha ki van írva, hogy herpeszesen ne adj plazmát, akkor ugyan miért nem fordultál meg, és mentél haza? Se neked, se a plazmát kapónak nem jó, ha betegen adsz vért!
2023. jún. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mindig volt időpontom és meg kellett jelennem. mindig az ottani főorvosok és a plazmát levevő nővérek jóváhagyása vagy tiltása kötelező procedúra. de nem küldtek haza, mondván h jó leszek.

aztán ez miatt túl alacsony lett folyton a vérnyomásom és ez miatt sem kellett volna levenniük, de levették.

aztán kiderült h mandula gyulladást kaptam mindezektől és kettő ép fogam is elhalt (22 éves voltam akkor)

többé soha!

2023. jún. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ginny86 válasza:
az hülye. MIvel az immunrendszerét betegen gyengíti... mellesleg büntetőjogi felelőssége tudatában jelenti ki, hogy egészséges, ha ennek az ellenkezője kiderül jogilag is számonkérhető.
febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!