Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ételintolerancia (gyanúja)...

Ételintolerancia (gyanúja) esetén milyen orvoshoz kell fordulni?

Figyelt kérdés

Elvégeztettem sok összetevőt magába foglaló ételintolerancia laborvizsgálatot, azonban ez még ugye nekem nem mond túl sokat/ biztosat.

Nyilván nem tippelgetni szeretnék, hanem hozzáértővel beszélni erről.

Aki hasonló cipőben járt vagy jár, kérem segítsen hogy milyen orvost kell ilyen esetben felkeresnem akivel tudok konzultálni az eredményeimről.

Belgyógyászt vagy...?



2023. márc. 23. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Háziorvosnak elmondtam a panaszaim, írt beutalót gasztroenterológiára, ők tovább küldtek laborba.
2023. márc. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is gasztroenterológiát mondanék. Nekem ott mondták meg, hogy tejcukor-érzékeny vagyok.
2023. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ezekkel inkább magánúton próbálkozom. Kértem időpontot egy cöliákia vérvételre és elmentem. Kérek majd kilégzési tesztre is. Megkaptam a javaslatokat, hogy mit tegyek. Nem akarnék kifizetni azért húsz - harmincezret, hogy utána küldjenek el ilyenekre.A webbetegen abszolút korrekt és kielégítő tanácsokat kapok és az ötszáz forint csak. Azt ottani gasztroenterológus nagyon jó. Ha lenne valami alarm tünetem, akkor nyílván más lenne a helyzet.
2023. márc. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzáfűznèk, hogy én mikor az első orvosnál jártam laktózintolerancia gyanúja miatt, ő csak megnyomkodta a hasam, majd közölte, hogy nem vagyok az... De éreztem, hogy valami nem oké, így elmentem egy másik orvoshoz is és jè kiderült, hogy az vagyok. Azóta vissza tudok igényelni adókedvezményt, ami egy évben egyösszegben nem kevés pénz (120ezer Ft jelenleg), plusz 5 évre visszamenőleg is vissza lehet igényelni. Emellett 18 év alatt jár emelt családi+utazási kedvezmény, ha a betegség BNO kódja szerepel az adókedvezmény listán. Úgyhogy ha fennáll a gyanú és próbálnak lesöpörni, ne hagyd magad.
2023. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Én egyébként fizettem a vizsgálatért, hát nem volt olcsó, de nekem megér annyit az egészségem. Legalább 80%-ban magán orvosokhoz járok, mert ott normálisak fogadják az embert és elmondtak mindig mindent és tényleg segítenek. Nem úgy mint amit máshol tapasztaltam nagyrészt sajnos.

2023. márc. 29. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak az a lehangoló, hogyha nagy ritkán elmegyek orvoshoz, úgy bánnak velem, mint egy db szarral, holott havonta több, mint 100ezret vonnak.
2023. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!