Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha ételintoleranciám van,...

Ha ételintoleranciám van, ilyen kis mennyiség is okozhat a bőrömet érintő tüneteket?

Figyelt kérdés
Tejfehérje intoleranciám van, a hétvégén ebéd után ettem egy cukrászdában vásárolt süteményt, ami elvileg tejmentes, viszont aznap este kissé felpuffadtam és a térdem környékén megjelentek piros, ekcéma szerű foltok, amik nem viszkettek és nagyok sem voltak de egyértelműen látszódtak. Más tünet nem volt, tehát valószínűleg csak egy minimális tejszármazék kerülhetett bele véletlenül, viszont eddig nem számítottam rá, hogy ilyen pici mennyiség is tud ilyen bőrtüneteket okozni, kb mint egy allergiás reakció.

2022. ápr. 5. 11:32
 1/3 anonim válasza:
szerintem ezt így lehetetlen megmondani, ha máskor is előfordul (vagy épp máskor nem) abból lehet majd következtetni ilyenre. de lehetséges persze hogy nagyon kis mennyiség is durva ahtást vált ki nálad
2022. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze.

Örülj neki, hogy csak ennyi. :)


Nekem glutén van, és már egy falatnyi hiba is görcsös puffadással, esetleg azonnali hányással, de garantált, görcsös-fájdalmas hasmenéssel jár (másnap, 4-5x)

2022. ápr. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 after stroke ***** válasza:
A legkisebb mennyiség is okozhat tüneteket. Nem véletlen, hogy élelmiszerekre még azt is rá kell írni, ha NYOMOKBAN tartalamz pl glutént.
2022. ápr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!