Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Algás víz okozhat bármi...

Algás víz okozhat bármi betegséget?

Figyelt kérdés

Hétvégén egy wellness hotelben voltam. A meleg vizet már nagyon untam. És láttam hogy van egy kinti fűtetlen medencéjük, amiben víz is volt (hát hogy cserélt víz vagy csak úgy megmaradt benne esetleg esővíz, nem tudom).


Rajtam kívül a 3 nap alatt senkit nem láttam benne magamon kívűl. Én azért kiszaladtam és hát nem volt őszinte a mosolyom de tudtam úszni benne. Az első fájdalmasan hideg 1 perc után már egész elviselhető volt.


A víz kristálytiszta volt, de a csempéket sok helyen barnás, de nagyon vékony algaréteg borította.


Már sokadik alkalommal mentem ki, amikor finoman lebcott a személyzet, hogy a kinti medence nincs megnyitva, és amúgy láthattam is volna, hogy algás, mert még nem tisztítják. És ezért nem vállalják a kockázatot ha bajom esik az alga miatt.


De mi bajom lehet az algától? Gyerekkoromban ki nem lehetett szedni a természetes vizekből, amiben aztán minden más is volt.



2023. ápr. 2. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Az alga önmagàban nem kàros az egészségre! Viszont a vele egyûtt elszaporodò mikroorganizmusok viszont okozhatnak egészségûgyi problémàkat. Az alga jelenlétének legfontosabb ûzenete szàmznkra, hogy a viz nem tiszta, és abban elszaporodhatnak a mikroorganizmusok velûk egyûtt a kòrokozòk. Szerencséd, hogy nem lettél beteg!
2023. ápr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hat meg nem tudom szerencsem volt-e, mert az utolso furdes utan 24 ora sem telt el. :D


De el nem tudom kepzelni hogy amikor ilyen olyan tavakban uszkalok, ha attol nem lett bajom, akkor egy szemlatomast kristalytiszta viztol lenne barmi is :)


Gyerekkorunkban furdes kozben ha elbenaztuk a levegovetelt kortyszamra nyeltuk a to vizet. :) De nem emlekszem hogy lett volna barmi bajunk tole :D Pedig azert az nem klorozott csapviz volt :D

2023. ápr. 3. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!