Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet övsömör azoknál is akik...

Lehet övsömör azoknál is akik nem voltak bárányhimlősek?

Figyelt kérdés
körzeti orvos mondta hogy az, de anyum határozottan állítja, hogy nem voltam soha bárányhimlős..több helyen viszont azt olvastam, hogy övsömör csak azoknál lehet akik voltak korábban himlősek
2023. ápr. 19. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Igen, a bárányhimlő vírusa okozza. És akkor jön elő, ha valami miatt legyengúl az immunrendszer.
2023. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
91%
Márpedig csak akkor lehet, ha találkozott ezzel a vírussal már a szervezete, én is így tudom.
2023. ápr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Én meg úgy tudom, hogy pont azoknál jön elő inkább, akik még nem voltak. Ugyanaz a vírus, csak felnőtt korban már övsömör formájában jön ki.
2023. ápr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Igen, felnőtt korban jön ki általában, de a gerincoszlop melletti idegdúcokban megbújó varicella zoster vírusból, amihez kell egy korábbi fertőzés.
2023. ápr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, hogy a bárányhimlős fertőzés atípusos formában (azaz hólyagok nélkül) zajlik le.
2023. ápr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétellel ki lehet deríteni, van-e bárányhimlő ellenanyagod. Ha oltva nem voltál, akkor rejtetten lezajlott ferőzésre utal az ellenanyag. Nem tudom, mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat.
2023. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukad arrol nem tudhat, hogy a szervezetedbe jutott-e a baranyhimlo virusa, ha tunetmentes volt.
2023. ápr. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont az ovsomor semmi massal ossze nem tevesztheto, mivel csak a test egyik oldalan jonnek elo a kiutesek, meg nagyon egyertelmu.
2023. ápr. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Oltatlanoknal ki fog jönni idősebb korukban

Az ő szervezetük nem találkozott a virussal.

2023. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!