Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Olyan ember közelében voltam,...

Olyan ember közelében voltam, akin övsömör jelentkezett. Nem voltam bárányhimlős, elkaphatom?

Figyelt kérdés
4 hónapos terhes vagyok!
2007. júl. 22. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bár a két betegséget ugyanaz a vírus okozza, de övsömörrel nem tud átkerülni más emberre, mert nem tud bekerülni a véráramba.
2007. júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Mindkét betegséget ugyanaz a vírus okozza!!Varicella Zoster Vírusnak (VZV) hívják.Aki volt már bárányhimlős az sincsen biztonságban, mert ha újra elkapja esetleg kialakulhat az övsömör.Ha te még bárányhimlős sem voltál és ráadásul kisbabát vársz én mindenképpen azt ajánlom, hogy keresd fel az orvosodat és beszéld meg vele, mert előfordulhat, hogy elkaptad.Amúgy a lappangási ideje 3-4 hét is lehet.Nem a vérárammal kerül be a vírus.Keresd fel az orvosodat mindenképp!!
2007. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!