Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Std szűrés eredményével...

Std szűrés eredményével kapcsolatban megválaszolnátok néhány kérdést?

Figyelt kérdés

4 dolgot nézettem, újbegyből vett “véres” gyorsteszttel (Karolina út):

- HIV (1,2)

- Szifilisz

- Hepatitisz C

- Herpesz (HSV 1 és 2).


Az első 3 negatív lett, a herpeszre az, hogy reaktív.


A kérdéseim:


1. Lehetett volna Hepa A-ra és B-re id tesztelni, de azokat kihagytam, mert még 12 évesen kaptam egy kombinált 3 oltásból álló sorozatot, ami elvileg egész életen át véd. Jól gondoltam, hogy úgy is védve vagyok ellenük, ezért értelmetlen a teszt?


2. Ha legutolsó védekezés (gumi) nélküli szexuális együttlétem kb. 2 évvel a teszt előtt volt, akkor van bármi reális esélye az első 3-nál az álnegatív eredménynek.


3. Az, hogy reaktív lett a herpesz teszt eredménye, az azt jelenti, hogy bennem van a vírus, de nem lehet tudni, hogy konkrétan, aktív vagy passzív állapotban vagy konkrétan azt jelenti, hogy éppen aktiválódva volt, mikor a teszt történt (éppen influenza lefutó szakaszában - szórványos köhögés, orrfolyás -voltam, mikor a teszten voltam, bár nem így terveztem…


4. Ha még nem voltam (vagy legalábbis nem rémli), hogy valaha kijött volna rajtam bárhol herpesz, akkor valahogyan megállapítható, hogy ajak vagy genitális herpeszem van?


Egyébként 4-5 évente szoktam influenzás lenni, úgy, hogy nem szoktam beoltatni magam ellene. Amikor meg elkapom, akkor meg úgy szokott zajlani, hogy az elején van egy 1-2 napos lázas rész (1. Nap 38-38,5; 2. nap 36-37,5 fok), majd utána kb. 1 - 1,5 hét (főleg esti) köhögés és enyhe orrfolyás.


És az utolsó kérdés: A jelenlegi párommal 1,5 éve vagyunk együtt. Csak gumival csináltuk eddig, illetve orális szex nem szokott lenni köztünk(ő nem szereti, nekem meg nem olyan fontos, hogy erőltessem), csak kézzel szoktam izgatni, illetve csókolózunk az előjáték alatt. Így és ennyi idő elteltével, úgy, hogy kb. 1 éve együtt lakunk mennyi az esélye, hogy elkapta tőlem a herpeszt.


Egyébként a 2 évvel korábbi védekezés nélküli együttlétem, az akkori párommal volt (előtte, illetve közben meg senki mással…)



28 / F



2023. ápr. 28. 14:45
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy a herpesz gyorstesztnél a 2. csík, csak nagyon halványan volt jelen, én nem is láttam, csak a doktornő mondta, hogy ott van.
2023. ápr. 28. 15:00
 2/2 anonim ***** válasza:

1, 12 évesen Engerixet kaphattál, ami hepa B ellen véd pár évig, ahhoz, hogy meg lehessen állapítani, hogy most védett vagy-e, Anti-HbS titert kellene vizsgálni.

2, Nem valószínű az alnegativ eredmény, de ez a teszttípus nem 100%.

3, Ezt jól tudod, nem lehet tudni ennyiből.

4, Az ajakherpeszt a HSV-1, a genitalist a HSV-2 okozza, tehát a pontos meghatározás szükséges, hogy melyikről van szó.

5, A HSV az idegi dúcokban életfogytig lappang, akár el is kaphatta, de nem szükségszerűen.

2023. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!