Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüszőmandullagyuladásom...

Tüszőmandullagyuladásom van.Kaptam Diflamot,50mg bevettem.Akkor volt 37°a hömérségletem.Emelkedett 37,5re ezért vettem be Algozonet.Hányingerem van, fáj, a gyomrom és a hömérségletem 37,5 nél leragadt.2 órája.A gyogyszer az oka?Kiheverem?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 28. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mikor vetted be?

Azért azt ne reméld, hogy beveszed a gyógyszert, és azonnal elmúlik minden. Egyelőre valószínűleg most kezdene még csak kiteljesedni a fertőzés, és mivel a gyógyszer nem úgy működik, hogy azonnal kinyír minden bacát, még egy ideig nem lesz számottevő változás, legalábbis érzésre nem. Ilyenkor a "háttérben" történnek a változások, csökken a baktériumok egyedszámának növekedése, majd idővel ez negatívba fordul, és elkezd a létszámuk csökkenni. Akkor fogsz érezhető pozitív változásokat tapasztalni. Ez akár 2-3 nap is lehet.

Ami meg a hőemelkedést illeti: azért van, mert a szervezeted védekezik. És nem is feltétlenül jó dolog zsigerből elnyomni a lázat. Nyilván ha olyan mértékű, ami már komoly kellemetlenséget, vagy akár veszélyt is okozhatna, akkor értelemszerűen szükséges a lázcsillapítás, de 37,5-nél abszolút felesleges, és még némileg lassítja is a gyógyulást. De nem lesz baj, csak a jövőben azért bőven elég 38-nál, vagy afölött elkezdeni a lázcsillapítást.

2023. ápr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Általában 38 alatt nem szoktam csillapítani, de az elmúlt napokban 37,5 után rámtört a remegés és gyorsan felugrott 39 főlé, a lázcsillapítók, már nehezen használtak. A gyomrom is fáj? Ez lehet a gyógyszerektől?
2023. ápr. 28. 21:12
 3/3 szuszi95 válasza:
Nem hinném hogy a gyógyszertől van
2023. ápr. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!