Covidosan munkába?

Figyelt kérdés

Már kedd óta vagyok beteg, (Tünetek:Orrfolyás, torokfájdalom, levertség leginkább), de mostmár javul a helyzet, az orrom nem folyik,nem vagyok levert, a torkom fáj még kissé. Láz nem volt, se köhögés max 1-2 köhintés..

Viszont most derült ki, hogy ugyanabban a lakásban egyik családtag covidos lett. Ezért én is csináltam tesztet. Hát sajna pozitív. De mivel előtte nem tudtam, hogy az vagyok, nem is számítottam rá, sőt még az eszembe se jutott hogy van még ilyen covid, ezért egészen keddtől máig ugyanúgy mentem dolgozni /hozzá teszem azért nem voltam annyira szar állapotban hogy nem tudjam ellátni a munkám, lényegében csak ilyen egyszerű náthanak tűnt. Viszont most már javult állapotban vagyok, de így hogy kiderült hogy covidos vagyok, itthon kell maradnom karanténba? Nem mehetek dolgozni? Még akkor sem ha javulok? Vagy mehetek? Az a baj, ha kiesnék a munkából, sok pénz is kiesne.. Van még egyáltalán úgy nevezett karantén, illetve valamilyen eljárás ilyen célra van még?

Vagy már nem számít, és mennek covidosok, vagy akár a kontaktok ugyanúgy dolgozni, és suliba is? Ki hogy lépne tovább? Főleg úgy, hogy eddig betegen mentem, sőt már ugyebár előtte pár nappal is bennem lappanghatott, tehát végig úgy mentem, hogy tudtomnélkül de valószínűleg másokat is megfertőztem, akkor most amikor mászok ki belőle van értelme itthon maradni?? Mert ha elkapják, akkor már elkaphatták amikor betegebb voltam...


2023. ápr. 29. 06:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem haziorvos fuggo. Engem nem olyan reg karatenban tartott az orvos, viszont tesomat nem, csak mondta neki az orvos, h pihenje ki.


Ha beteg vagy mindenkepp maradj otthon es pihenj.

2023. ápr. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!