Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet otthoni HIV...

Hogyan lehet otthoni HIV tesztet vásárolni?

Figyelt kérdés

Találtam pár weboldalt, ahol árulnak ilyeneket, de ez a szöveg van alatta mindenhol:


"A gyógyszertárban forgalmazható, valamint kötelezően készleten tartandó termékekről szóló 2/2008. (I. 8.) EüM rendelet 3. § (5) bekezdésében meghatározott diagnosztikumok, vagyis a HIV, valamint a hepatitisz B, C és D diagnosztizálására szolgáló in vitro diagnosztikumok (gyorstesztek) csak intézeti gyógyszertárban tarthatóak fekvőbeteg-gyógyintézeti felhasználásra. A tesztet csak egészségügyi intézmények, orvosok vagy AIDS szűréssel foglalkozó, engedéllyel rendelkező szervezetek vásárolhatják!"


Ettől függetlenül meg lehet rendelni, vagy kérni fognak valamilyen igazolványt?



2023. máj. 9. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Inkább menj el egy HIV szerológiára! Magánlaborokban beutaló nélkül megcsináljàk neked. Ezek a gyorstesztek nem megbízhatóak sajnos és nem is igazán tudsz ilyet venni. Esetleg anonim szűrésre mehetsz, de az is gyorsteszt. Ha már szűrni akarod magadat, akkor a legbiztonságosabb a vérvétel az esetleges fertőzéstől számított 3 hónap után. Ha 3 hónapon belül vagy, simán lehetsz még pozitív. Senki se fog ferde szemmel vagy ítélkezően nézni rád. Amikor terhes lettem, én megcsinálttam vérből a HIV, hepatitis b és c szerológiát, mivel eüs vagyok és a terhességet megelőző években minden nap vérrel dolgoztam. Ki akartam zárni a HIV pozitívitás lehetőségét.
2023. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezek a tesztek nem otthoni laikus felhasználásra valók. Lehet van olyan, amit meg lehet venni, de semmi értelme, pontatlan. Menj el olyan helyre ahol vénás vérből megcsinálják, jobban jársz.
2023. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

HIV szerológiát anonim is csinálnak ÁNTSZ-ekben, a Karolina úton teljesen ingyen. Nem kell magánlaborban sok pénzt fizetni!

[link]

Hivatalosan nem szabad HIV szűrőtesztet magánszemélynek vásárolni.

2023. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!