Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nehezen múló hurutos megbetege...

Nehezen múló hurutos megbetegedésre szokott az orvos felírni antibiotikumot ha valaki elmegy vele orvoshoz?

Figyelt kérdés
Ha már több mint egy hete nem tűnik el a hurut valakinek a légutaiból pedig már csomó hurutoldót elfogyasztott, más tünet nincs csak a hurutos köhögés
2023. máj. 11. 02:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én orvosként felírnék, szerintem a legtöbb kollegám is. Egy hét elteltével az már lehet egy bakteriális felülfertőződésből kialakult hörghurut, vagy rosszabb esetben tüdőgyull.
2023. máj. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én meg orvosként nem írnék fel, és remélem, hogy a legtöbb kollégám szintén nem írna fel, csak akkor ha objektív bizonyítéka van a bakteriális fertőzésre.


Háziorvos vagyok, az elmúlt egy évben gyakorlatilag alig találkoztam olyan VÍRUSFERTŐZÉSsel ami egy hét alatt elmúlt volna. A covid pedig kifejezetten elhúzódó köhögést okoz.

A beteget meg kell vizsgálni, meg kell nézni a szaturációját, meg kell hallgatni. Ha szükséges, nézni kell egy CRPt, egy Röntgent, nem pedig felírni az antibiotikumot, mert így kényelmes, meg a beteg türelmetlen.

Rendelőben végezhető CRP gyorstesztek vannak! De nálunk RTG és labor is egy napon belül elérhető.

Szóval Kolléga, remélem valami szikés szakmában dolgozol.

2023. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ó és azt sem szabad elfelejteni milyen alapbetegségei vannak a betegnek. Van amikor valóban kell antibiotikum, de ezt így kijelenteni, hogy egy hét után bizony kell, nagyon gáz.
2023. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Figyelem! Az orvosok alruhaban gyakorikerdeseznek. El ne hidd.
2023. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a tej vagy tejtermékek okozzák? Én több mint 10 évig köhögtem a tehéntejtől, orvosok nem tudtak rájönni, hogy mi okozza, és mikor leszoktam róla, rövidesen el is múlt.
2023. máj. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!