Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokgyulladás, nátha, 3...

Torokgyulladás, nátha, 3 napos antibiotikum, bő 1 hét pihenés után sárga orrváladék. Kinek mit írt erre az orvos?

Figyelt kérdés

Torokgyulladásom volt náthával.

Orvos 3 napos antibiotikumot írt.

Nem gyógyult, visszamentem.

Nem írt újabb gyógyszert, de még pár napot pihennem kellett.


Már jól tudom venni a levegőt az orromon, néha van csak orrhangom, amit állítólag csak magamnak hallok. Nem köhögök, ezt le is kopogom. Normálisan érzek illatokat.

Fokozatosan visszatértem a sporthoz.


Ellenben még van váladékozás, nem durva mennyiségű, de van. Viszont zömében sárga.


Namost amennyit tudok laikusként, az alapján van még egy enyhe arcüreggyulladásom.


Szívesebben mennék fül-orr-gégészhez, ezzel fogad?


Nektek mit írt erre? Mármint tablettás antibiotikumot, vagy hogy van ez?


Nektek hogy gyógyult ez?


Ugye sporttilalom már nem lesz? Ugye...? Ugye...?


Salvus vizes orrspray-t használok. (Lohasztót nem, azt kedden kellett utoljára, azóta kapok levegőt, fekvésnél is.)



2023. ápr. 30. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azithromycint kaptál 3 napig, ugyan a penicillinszarmazekok az elsőként választandó antibiotikumok, de makrolidok adása (amilyen az azithromycin) sem hiba. A leírás alapján én úgy látom, javul az állapot, orrcsepp-használat, és a váladék távozásának elősegítésén kívül nincs jelenleg egyéb teendő. Ismétlődő láz, mellekuregi fájdalom esetén tenyésztés és célzott antibiotikumkezeles kellhet, adott esetben a mellekuregek atoblitesevel.
2023. ápr. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor várakozás?



Sós vizet és salvust agyba-főbe használom, nagyon jót tesznek, pláne az utóbbi. Meg ahogy tapasztalom, a szabadban lét és mozgás is kihozza, otthon ülni, ráadásul száraz a lakás - a legrosszabb.


Hőemelkedés és arcüregi fájdalom az intenzívebb rész alatt se volt.



2 nap levertség, amúgy a torokfájás és orrhang, eleinte Rhinospray-vel se kaptam levegőt, majd azzal már kaptam, szaglásvesztés, ilyenek.

De rettentő lassan javult, ez a semmi baj, de sárga váladék már 3-4 napja tart.

2023. ápr. 30. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Remélem jobban vagy azóta.
2023. máj. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ugyanaz. 3. hetében van a betegség.

Annyi, hogy állítólag csak én magam hallom az orrhangomat, kívülről nincs az.



Tegnap viszont túra nagyon szétcsapta a szívemet.


Nem tudom....

2023. máj. 2. 19:18
 5/10 anonim ***** válasza:
A szabad levegő jó, viszont a sportot túrát nem szabad erőltetni ilyenkor! Csak lájtos séta ,max! Szívizomgyulladás is lehet ha így mozogsz megerőltetve magad, pihenj inkább meg tényleg sétálj csak lassabban és ne túrázz! Felülfertőződhetett, ha továbbra sem múlik, ez a sárgás állapot, én elmennék vele fül orr gégészhez vagy kérnék más antibiotikumot gyógyszert, ha még egy hét múlva is fennáll.
2023. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az 1. válaszoló vagy?


Hát a sportot nem tudom, valakik azt mondják, láztalan állapotban lehet, vagy ha "nyaktól felfele" van csak tünet, akkor lehet. Mások szerint csak teljes tünetmentességgel.


Szívizomgyulladás tudtommal simán lehet tünetmentes fertőzéssel is, vagy ha tünetes volt, de már tünetmentes.


Ugyanakkor voltak most panaszaim, ami szíveredetű is lehet.


Hát nem tudom.

Én őszintén már csinálnám/csinálom a sportot. Nem lehet 2 havonta 2-3 hetet kihagyni.



Arra gondoltam én is, hogy ha jövő héten is fennáll, akkor fül-orr-gégész. Oda eleve akartam menni, így akkor hamarabb...

2023. máj. 2. 23:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem az első vagyok. De nem tanácsolom a sportot megértem hogy rossz kihagyni de így nem fog javulni a helyzet ha nincs pihenés. Ez nyilván nem ágybanfekvés feltétlen ( bár az első pár napban mindenképp meg amikor nagyon rossz), de sportolni nem jó ötlet így. A szív jelez ha nem jó neki az erőltetés betegen. Jobbulást és irány a fül orr gégész!
2023. máj. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

1 hétig voltam otthon totál inaktívan és további 3 nap csak laza séta!


Igen, elmegyek a FOG-hez, fog kelleni. :(

2023. máj. 2. 23:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Javasolnék C-és D-vitamint addig szedni, gyorsítja a gyógyulást az immunrendszer erősítésével.
2023. máj. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ó, szedem én ezeket, sőt, amúgy is.
2023. máj. 3. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!