Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vérkép elemzésben kérnék...

Vérkép elemzésben kérnék segítséget. Mire utal az eltérés?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2,5 hónapban 3x voltam vérvételen.

1. Neutrofil % 57,10

1. Limfocita % 34,60

1. Fehérvérsejtszám 5,66 G/l


2. Neutrofil % 47

2. Limfocita % 42,6

2. Fehérvérsejtszám 6,6 G/l


3. Neutrofil % 69

3. Limfocita % 23,7

3. Fehérvérsejtszám 7,7 G/l


Ref. Értékek:

Neutrofil % 50-70

Limfocita 25-40

Fehérvérsejtszám 4,4-11,3


Szóval a Limfocita % jelentősen csökkent, a nehtrofil pedig emelkedett. Mire utalhat ez? Van valakinek hasonló tapasztalata?


Azért küldtek vérvételre mert 2 hónapja fáradékony vagyok nagyon, hidegrázás van rajtam és nem múlik el a torokgyulladásom.

Piros a torkom de egyáltalán nem fáj.

Nyirokcsomók rendben ( nyaki UH, hasi UH, mellkas röntgen pipa ).


Köszönöm szépen!



2023. júl. 24. 07:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Az orvos el fogja mondani
2023. júl. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1#

Köszönöm szépen. Ezzel tisztában vagyok, viszont csak pénteken rendel, ezért szerettem volna a jelenlévőktől véleményt kérni.

2023. júl. 24. 07:34
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Aha. Nos, ha én azt mondom, ez arra utal, hogy egy rendkívül ritka, gyógyíthatatlan daganatos betegségre utal, akkor elhiszed? Prof.Dr.Adj. Nagyotmondó Alajos.
2023. júl. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Ez a vérkép még abszolút vállalható. A %-os dolgok nem jelentenek sokat, nekem is ingadozó, mióta rendszeresen kell gyógyszert szednem.

A fehérvérsejt szám meg úgyis ref.tartományon belül van.

Szerintem ennyiből semmit nem lehet leszűrni.

2023. júl. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Aki lepontozott, annak ugye nem sikerül felfognia, hogy bárki bármit mondhat egy anonim forumon?
2023. júl. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3#

Köszönöm válaszod.

Lehet egyszer az életben te is leszel ilyen helyzetben amikor kétségeid vannak és majd írsz ide egy kérdést. Majd ha ilyen vicces tahó válaszokat kapsz, gondolj erre a szép reggelre!

2023. júl. 24. 07:45
 7/12 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm a válaszod!

2023. júl. 24. 07:46
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi kérdező, hogy probaltam megertetni veled, hogy egy anonim fórumon bárki bármit mondhat. A 3. valaszado rendkívül kedves - lehet orvos, lehet mezőgazdasági segedmunkas, lehet hogy egy 16 éves kisfiú. Okos dolog adni arra, amit ír, ahelyett, hogy egy valódi, hozzá értő szakember véleményét várnád ki.


Nyugodj meg, ha bármi fontos dologban segítségre van szükségem, akkor ahhoz fordulok, akiről biztosan tudom, valóban ért hozzá

2023. júl. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a fórum azért van, hogy kérdést tegyenek fel és akinek van tapasztalata, járt hasonló cipőben vagy valamit netalántán ért is hozzá az válaszoljon.

Vannak itt rendkívül segítőkész emberek, akinek nem az a hobbyja, hogy itt kicsesszen másokkal…

Köszönöm a válaszod egyébként!

2023. júl. 24. 07:59
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
9# de az ilyen orvosi adatokrol nem anonim felhasznaloktol kell tudni.
2023. júl. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!