Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A kutya nyalással átvihet...

A kutya nyalással átvihet valamit az emberre bőrön keresztül?

Figyelt kérdés

Vírust, baktériumot vagy netán nagyítóval is látható férget?

A napokban egyik ismerősömmel beszélgettem és közben folyton odajött hozzám hátulról a kutyája és a lábamat nyalta. Kb. egy napra rá olyan kemény és viszkető duzzanatok jelentek meg azon a helyen, mint a komolyabb szúnyogcsípések után szokott.


2023. júl. 26. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Még nem hallottam ilyenről 30 év alatt pedig nagy kutyás vagyok.
2023. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Igen határozottan, főleg ha a kutya előtte a végbélnyílását nyalogatta vagy esetleg a székletét így akár petéket vagy parazitákat is tartalmazhatott a nyála. Vélhetően a szúnyogcsípéshez hasonló duzzanatokban már keletkeznek a paraziták illetve a féregnyúlványok ami akár tovább is terjedhet rajtad vagy bejuthat a szervezetedbe.
2023. júl. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Bár a kutyanyál alergia nem így jelentkezik, de akár az is lehet. sokan nem tudják, de van aki alergiás a kutyanyálra. A kutyaszrő alergia ismertebb.
2023. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

1


Attól még, hogy nem hallottál róla, attól még bármi lehet.


Kérdező, ha ez úgy van, ahogy leírod, hogy pont ott lettek ezek a duzzanatok csak, ahol megnyalt, én bizony futnék a dokihoz. (Tehát akkor mennék, ha egész biztos, hogy nem szúnyog csípett meg véletlenül pont ott.)


A kutyanyál allergiáról még én sem hallottam.

2023. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Közben egyik, témában jártas ismerősöm ezt a három linket küldte. Még nem olvastam el, de íme:


[link]


[link]


[link]


Gratulálok a kutyamániásoknak! Nem elég hogy értelmes időtöltést nem találtok magatoknak, akkor még ártatok is másoknak, tovább rontva az ország amúgy is rossz helyzetét. Az országban előforduló kutyatámadásokról nem is beszélve.

2023. júl. 27. 10:25
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Jaj most ez egy kutya ellenes kerdes akar lenni? Kamuzz akkor jobbat...

Soroljak én is cikkeket rablásról, gyorshajtásról, gyerekgyilkosságról meg ilyenekről? Az ember nagyobb állat.

Arról nem a kutya tehet, ha a gazdája nem viszi orvoshoz, nem neveli, nem teszi pórázra stb


Az én kutyám tisztább mint a MÁV-on mellettem utazó emberek jó resze,es most mit csinaljak? Idiota..

2023. júl. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Most tudtam meg én is, hogy a kutyanyál terjesztheti a következőt:

Capnocytophaga canimorsus baktérium

Azért írtam külön sorba, hogy a google-ba és a képkeresőjébe érdemes bemásolni és lehet csemegézni a találatokon.

Kedves 6-os, neked is szól. És a kiírt kérdés nem kamu, és remélem a kutyanyalástól sem leszek idióta.

2023. júl. 27. 18:23
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Ezt nem tudom megmondani, de azt megfigyeltem, hogy a fenekük nem szokott kakás lenni, viszont wc papírt nem használnak....

Mi lehet a megoldás?

2023. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7


Most az a legfontosabb kérdés, h elmentél-e orvoshoz.


Ne a gyakori népével hadakozz.


4-es voltam

2023. júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Hát a kutya gyakran nyalogatja a nemiszervét, nem beszélve arról, hogy néha még a kulát is megeszi. Nem a leg higiénikusabb, ha utána belenyal a szádba :D Persze cukinak tűnhet, de valóban nem túl egészséges dolog.
2023. aug. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!