Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen orvoshoz kell mennem,...

Milyen orvoshoz kell mennem, milyen vizsgálatokat kell elvégeztetni?

Figyelt kérdés
Az őszi/téli időszakban nagyon gyakran van felső légúti megbetegedésem és ez elég kellemetlen, nem beszélve arról, hogy sokat vagyok miatta táppénzen is. Előfordul, hogy 2-3 hetente visszatér. Most nyáron is voltam már egyszer beteg. Idén szeretném ezt megelőzni de legfőképp az okát kideríteni. Szedek vitaminokat, eszek zöldséget, gyümölcsöt és melegen öltözöm. Látszólag mindent megteszek annak érdekében, hogy ne döntsön le a betegség. Milyen orvost, rendelést keressek vagy milyen vizsgálatokat lenne érdemes elvégeztetni? Fül-orr gégészeten jártam többször is, de semmi konkrétat nem mondtak, csak torokfájás elleni gyógyszert és orrsprayt javasoltak.

2023. júl. 27. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Én pulmonológushoz mennék, és légzésfunkció vizsgálatot kérnék, illetve elmondanám ezt neki ott személyesen így, ahogy nekünk elmondtad (csak nyilván a nevedet, TAJ-számodat, adataidat felvállalva), aztán kérném, hogy ha ő maga nem tudja a megoldást (a gyógymódot), miután ott téged a helyszínen a rendelőben megvizsgált, akkor küldjön tovább vizsgálatokra (amire csak kell), és azoknak az eredményeit (a leleteket) összegezze, és az egészből vonja le a tanulságot és állapítsa meg, hogy mi a bajod.
2023. júl. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Allergia is lehet, például ami nem egy-egy konkrét növényhez kötődik, por, bármi.

Háziorvosnál voltál? Volt mostanában laborvizsgálatod? Az rendben van?

2023. júl. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
Nem orvoshoz kell menned, hanem rendbe tenni a bélflórádat. Az immunrendszer mintegy 70%-a a béltraktusban fejti (fejtené!) ki a hatását, ha normálisan táplálkoznál. Nem te tehetsz egyébként róla, ezt hozta az új, nyugati típusú étrend.
2023. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!