Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beoltassam magamat? Érdemes...

Beoltassam magamat? Érdemes lehet?

Figyelt kérdés

Látássérült vagyok és ezért kertészkedésnél sokat túrok puszta kézzel a földben. Pl a komposztálóban a földet nem ásóval vagy vasvillával forgatom át, hanem simán kézzel. Persze lehetne kesztyűben, de akkor meg el vagyok vágva az érzékelés jelentős részétől.

Anyám mondta, hogy emiatt érdemes lehetne tetanusszal beoltatni magam, mert ezáltal kitett vagyok ennek a vírusnak. Elvileg a tetanusz a földön heverészik és seben keresztül képes bejutni a szervezetbe. Persze néha van kisebb seb a kezemen, mindnekivel előfordul.


Szerintetek van ennek realitása vagy máshogy működik, mint ahog yképzeljük? Tényleg érdemes lehet így beoltatni magam? Ha igen, milyen időközönként?



2023. aug. 3. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a háziorvosod tud erre válaszolni. Én a helyedben 10 évente kérnék emlékeztető oltást, ha nem kaptam hamarabb.
2023. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván. Mondjuk, fura gusztusod van, hogy puszta kézzel túrsz a szemétben úgy, hogy nem is látod, mihez nyúlsz hozzá. Bizonyára gumikesztyűben is ki lehet tapintani, aminek a megkülönböztetése szükséges.
2023. aug. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2es, nem szemét, hanem komposzt. Vágott fű, föld, gyümölcsmaradékok stb... persze a rothadó güymölcsnek nincs jó szaga, de a föld nagoyn hamar elveszi és jó illatú friss termőföld lesz belőle, én szeretem a föld illatát:)
2023. aug. 3. 13:08
 4/4 anonim ***** válasza:
A tetanusz nem vírus, hanem baktérium. Ha tartasz tőle, kérj egy oltást, és 10 évre le van tudva a dolog.
2023. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!