Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Télen hidegben,ha hajnalban...

Télen hidegben,ha hajnalban kb. egy órát a szabadban van az ember,ugye nem fázik meg automatice?

Figyelt kérdés
Reggelente kb fél hat és fél hét között egy átszállás miatt egy órát a szabadban kell lennem egy buszmegállóban, váróterem sincsen (csak egy jó hosszú esőbeálló),egy áruház parkolójáról van szó. Fel lennék öltözve nagykabátban meg minden. Ugye nem fázik meg automatikusan az ember a hajnali hideg időben szabadban töltött idő alatt? Elnézését ha kicsit buta kérdés.
2023. aug. 5. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

A megfazas az egy vírus által okozott betegség, semmi köze a hideghez, nem a hideg miatt vagy beteg.

A hidegnek annyi a szerepe, hogyha a tested hűlik a hideg miatt, kevésbé ellenálló, lelassulnak a védekező funkciók, így könnyebben kapod el a vírust, avagy ha már benned van, könnyebben jön ki.

2023. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem, ahogy írta az első válaszadó, nem a hidegtől fázunk meg.

Én egyszer egy északi városban éltem egy fél évet (és pont a téli hónapokban), ahol azért jóval hidegebb volt, mint Magyarországon, és egyetlen egyszer nem voltam beteg, pedig itthon mindig megfázok párszor.

2023. aug. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
56%

Nem tudom, miért pont az év egyik legmelegebb, sőt eső utáni párától túlfűtött augusztusi napján kell neked feltenni ezt a kérdést.

De amúgy azt mondanám, egészséges ember ennyitől nem fázik meg. Némi mozgás esetleg nem árthat, a testhőmérséklet fenntartása érdekében.

2023. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 gondolom azért most, mert most kapott egy állásajánlatot vagy ilyesmi... miért baj ez neked?
2023. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3.

Vagy mert eszébe jutott arról, hogy az ország felében éppenséggel 17 fok van ma alapból.

2023. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"bla bla ...miért baj ez neked?


Szerintem neked lehet valami baj a fejedben, ha ilyen agresszívan állsz hozzá egy egyszerű felvetéshez.

Egy kis logikai buktató: sehol nem írtam, hogy nekem bármi baj lenne. Miről fantáziálsz, fantáziamester?

Legfeljebb kicsit furcsállottam. Talán még arra is arra is gondoltam, hátha válaszol és megérteti ezt a dolgot.

Nem te, akinek lövése sincs esetleg, csak talán unatkozol az életedben.

Ne kötekedj, nem vagy te beton.

2023. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Agresszívan :DD Sírok :D

Jót nevettem, hogy egy tök ártalmatlan kérdésből sikerült így elkanyarodni, de a lényeg, hogy a kérdező megkapta a választ kérdésére. Jó éjszakát a sértődötteknek is :)

2023. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

7. Vannak gondok, látom már... Csak úgy eldöntöd, hogy a kérdező megkapta a választ, döntőbíró. Belekötsz az én válaszomba:


"miért baj ez neked?"


Hol írtam, hogy nekem baj lenne?

Bamba szmájli, nekem tökéletesen megfelel, ha egy troll nem köt bele a szavaimba. Nem kell jó éjszakát kívánni, ez egy fórum jellegű felület, kérdések, válaszok.

2023. aug. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!