Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam a HIV-et?

Elkaphattam a HIV-et?

Figyelt kérdés

Az eset körülbelül fél éve történt. Nem szexuális aktus és nem is tűszúrásos incidensről van szó, de ennek ellenére sajnos elég gusztustalan és nem higiénikus. Az eset után pár héttel rendkívül beteg voltam.

Egy szobatárssal élek együtt, aki rendkívül trehány és mindehova szétdobálja a már használt és koszos cuccait. Egy ilyen következtében sajnos egyszer fürdés után az ő használt fehérneműjét vettem fel, amit a mosdókagylónál hagyott, ahova az én tiszta cuccaimat tettem le. Hasonló színük volt, ezért keverhettem össze. Az lenne a kérdésem, hogy így, hogy a fehérnemű használt volt és ugye az azon levő dolgok így érintkezhettek velem (bőrrel vagy nyálkahártyával) elkaphattam a HIV-et? Ahogy észrevettem rögtön levettem és ismét megfürödtem, de sajnos akkor is iszonyatosan gusztustalan. Az illető hátteréről nem tudok sokat. Tudom, hogy néha drogozik, de nem hiszem, hogy szurkálja magát, mert arról biztos “eldicsekedett” volna. Mivel szexuális életet nem élek ez lenne a számomra egyetlen faktor, ami miatt teszt szóba jöhet.


2023. aug. 9. 20:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szinte kizárt. Nem olyan könnyű azt elkapni.
2023. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Egy ismerősöm virológus, és éppen HIV vírussal dolgozott, amikor eltört a kezében az ampulla és megvágta a tenyerét. Vérzett... ennek ellenére nem fertőződött meg a vírussal, de sokáig be volt sz.rva, érthető. Te biztosan nem kaptad el.
2023. aug. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szobahőmérsékleten nem él el sokáig ez a vírus.
2023. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, így nem lehet elkapni.
2023. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"Az eset körülbelül fél éve történt."

Ha eddig nem izgultál, most miért?

2023. aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
nem,nem terjed igy... te milyen emberrel élsz együtt te jó ég..?
2023. aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Most merült fel bennem, hogy problémás lehet.


Egy nagyon koszos, undoritó emberrel lakom együtt.😂

2023. aug. 9. 21:41
 8/19 anonim ***** válasza:
de ez valami koli? vagy hogy?
2023. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom, gombát annál inkább kaphattál volna, de már lennének jelei.

Ha nagyon nem hagy nyugodni menj el egy anonim HIV szűrésre, hogy saját magad megnyugtasd.

2023. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Most merült fel bennem, hogy problémás lehet."

De most miről jutott eszedbe, ha akkor nem problémáztál rajta? Még ha mostanában megjelentek is valami tüneteid, azok bármi mástól is lehetnek ennyi idő múlva már...

2023. aug. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!