Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orális úton elkapható-e a...

Orális úton elkapható-e a HIV, ha a "befogadó" fél a fertőzött?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy valaki, akinek HIV pozitív a fertőzöttsége, de tablettákkal annyira alacsonyan tartják a vírusszámot, hogy elvileg a HIV miatt nem rövidülnek az életkilátásai. Ez a valaki orálisan kielégít egy férfit. Nincs durva harapdálás, nem volt csók, nem volt aktus. Kérdés, hogy az így kielégített férfi mekkora eséllyel kaphatná el?

2023. aug. 20. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Én nem hazardíroznék ezzel. Ki tudja, pontosan szedi-e a gyógyszert vagy az fel is szívódik rendesen. A gyógyszeres kezelés mellett is korábban halnak az egészségesekhez képest.
2023. aug. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
mivel nyál utján terjed gondolom számít, még egy csók is, nemhogy a közösülés vagy több
2023. aug. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
20%
Igen.
2023. aug. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Orális úton nagyon kicsi eséllyel terjed, gyógyszerrel meg elvileg nem is fertőzhet.

Ezt a kettőt összeadva minimális a kockázat, bár én nem próbálkoznék :D

2023. aug. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Elég ha nem sokkal előtte valami felsértette az ínyét(pl fogmosás) és mikrovérzés keletkezik. Annyitól el tudod kapni.
2023. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
hiv-esen miért is tesz ilyeneket? felelőtlenség mindenkire nézve, lehet hogy a fertőzött nem olyan súlyos jelenleg de akit épp "kielégít" az komolyabban is elkapja azt majd akkor továbbadja, megy a mókuskerék.. én hpv-sen is tiszta idegbe voltam hogy akkor mi lesz, mert nagyon mondogatták hogy akkor én is valakitől elkaptam (de ez nem ugyanaz, kezelhető és mindenki átesik rajta)
2023. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyállal nagyon nehezen terjed, szinte lehetetlen is. Ha gyógyszerekkel a vírus szám alacsony, akkor nem valószínű, hogy elkapja a másik fél, szerintem kb. 1% az esélye.
2023. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igencsak minimális az esélye, hogy így fertőzzön.

És nyállal nem terjed…

2023. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem terjed nyallal. Itt a ver, sebes szaj es sebes nemiszerv vagy sperma talalkozasa kellene.
2023. aug. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!