Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A genitális herpesz (nemi...

A genitális herpesz (nemi herpesz) csakis közvetlen bőr érintkezéssel vagy esetleg közvetetten is terjedhet? Gondolok itt pl egy szoláriumra, ha előttem használta egy ilyen vírussal fertőzött van esély arra hogy elkaphatom?

Figyelt kérdés

Pár napja (4) voltam szolizni és tegnap észre vettem hogy a szeméremajkamon van egy piros rész, elsőnek nekem teljesen olyan volt mintha egy pattanás lenne és arra is gondoltam. Este furdénél mikor kicsit megpiszkáltam ki is fakadt. Most is fürdénés jól szemügye vettem és ekkor gondolkoztam el, hogy lehet nem is pattanás. Szóval ezért lennék erre kiváncsi. Mennyi esélye van ennek? Esetleg akinek van hasonló problémája tunda nekem adni valami tanácsot a kezelésére?

Köszi a segítséget :)

16/L



2017. aug. 22. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igazából vegyes dolgokat olvastam róla, valahol azt írják, hogy terjedhet közvetlenül is, de a legtöbb helyen azt írják, hogy nem érzi jól magát csak a bőrön, és hamar elpusztul ha rákerül valami egyéb anyagra.

Fáj egyébként? Terjedni nem terjed? A nyirokcsomóid fájnak, meg vannak duzzadva? Bizsereg néha?Ha ezek nem állnak fent, akkor nem hiszem, hogy herpesz lenne.

Jaa meg a lappangási ideje is valami 2 hét körül van, tehát ha 4 napja kaptad volna meg, akkor még nem jött volna ki. Plusz az első az brutálisan rossz. Sok nagy hólyaggal (ha nem volt még mondjuk a szádon és nincs védettséged ellene).

Ha nem múlik el vagy kijön több is, akkor nézesd meg bőrgyógyásszal. Ha kiderül, hogy tényleg herpesz, akkor nyugodtan írj egy privátot és írok nagyon jó praktikákat amivel 2-3 nap alatt le lehet húzni.

2017. aug. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyaltalan nem eg vagy viszket, igazabol csak ugye erzem hogy ott van egy kis duzzanat mondhatni (mintha tenyleg a fejemen lenne egy patti) es eddig meg nem is terjedt, este bekentem canesten kenoccsel es mar a kipirosodas is szinte teljesen elmult. A nyirokcsomoimon se erzek semmit, egyedul ami kicsit furcsa, hogy a jobb combom bemlo resz egy piciket meg van duzzadva(de az lehet az edzestol is szerintem)

Oh es koszonom, ha esetleg ugy adodik mindenkepp irok! :)

2017. aug. 23. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!