Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másfél hete tartó hasmenés-sze...

Másfél hete tartó hasmenés-szerű valami? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Nem is mondanám hasmenésnek, inkább csak néha begörcsöl egyet az alhasam és fájni kezd (belem) és sürgetőleg mennem kell wc-re. Sokszor nem is hasmenés, hanem ilyen pépes valami a vizes hasmenés és a normál széklet között. Van hogy picit keményebb, olyankor már kezdek megnyugodni, hogy rendeződni fog a dolog, máskor pedig egészen híg, inkább folyékony. Napi 2-3-4x van így székletem, tehát nem kóros. Ezen és a wc előtti hasfájáson kívül más tünetem nincs, múlt héten hétfőn kezdődött ez a dolog.


Közérzetem jó, étvágyam is tökéletes, nem vagyok gyenge, nem fáj semmi. Azt gondoltam, valami enyhébb bélfertőzés, 1 hete szedek is Bolus tablettát, de nem rakott rendbe.


Mit tegyek? Van valami házi praktika?


Ha nem múlik el ezen a héten sem, akkor jövőhéten hétfőn felhívom a házi orvost, de picit kellemetlennek érzem ezt a témát vele, mert ő nem csak orvos, hanem gyerekkorom óta ismer, anyukám egyik barátja és azért emiatt kellemetlenebb is így beszélni vele, hogy nem "csak" egy orvos. Szóval előtte kipróbálnék más házi praktikát vagy esetleg vény nélkül kapható szert, ha van tippetek. Kiszáradva nem vagyok, iszom eleget, szóval ez a veszély sem fenyeget.


Köszönöm! :)



2023. aug. 23. 11:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem IBS ha nincs egyéb komolyabb tünet, nekem legalábbis ez lett a diagnózis a kivizsgálás után.
2023. aug. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!