Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha vérmérgezése van valakinek...

Ha vérmérgezése van valakinek akkor úgy tudom "elindul az a bizonyos piros csík"?! És ha az elindul akkor azt h lehet megállítani? És amúgy h lehet megtudni ha valakinek vérmérgezése van?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:

"Vérmérgezés" (szepszis) lehet piros csík nélkül is. Akkor áll fent ez az állapot, ha kórokozók jutnak a véráramba, de ehhez nem feltétlenül kell seb. Például súlyos tüdőgyulladásnál is kialakulhat a szepszis, mégsem vannak piros csíkok. De egy egyszerű fogászati probléma is okozhatja azt, hogy a baktériumok bejutnak a vérkeringésbe, a szívben létrehoznak egy vegetációt és onnan "szóródnak" a test különféle részeibe.


A sebeknél a piros csík nem más, mint nyirokér gyulladás (lymphangitis). Ha eléri a környező nyirokcsomókat, akkor azok is megdagadnak és begyulladnak. Ennek a veszélyessége inkább a kórokozótól és a szervezet általános állapotától függ. Egy kevésbé virulens kórokozó által keltett fertőzést akár egedül is képes legyőzni a szervezet, míg mondjuk egy C. tetani-val fertőzött sebtől hamarabb meghal (kezelés nélkül) a beteg, minthogy bármilyen csík elindulna a sebből, mert a bacik toxinja gyorsabban terjed szét, mint maguk a baktériumok.


Szóval, ez az egész "elindul a piros csík" duma inkább óvodások rémtörténete, mert a súlyosság rohadtul nem ettől függ. Amúgy az esetek 90%-ban egy egyszerűbb antibiotikumos kezelés megállítja a bacikat és a "csíkot".

2010. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lényeget kiemelem még egyszer:


A "piros csík" a nyirokerek gyulladása, és mivel a nyirokerekben NEM vér, hanem nyirok van, ezért ez az állapot még messze van a vérmérgezéstől. Az egyenesen hülyeség, és "urban-legend", hogy a csík eléri a szívet és akkor azonnal meghal az illető. Mivel a nyirokerek nem is vezetnek közvetlenül a szívbe...


A vérmérgezés tünetei (ha valaki valóban szeptikus, akkor már a kórházban is elég heroikus küzdelmet kell vívni az életéért) olyan súlyosak, hogy az illető nem gondolkodik rajta, hogy vajon beteg-e... Nagyon magas láz és shockos állapot (olyan alacsony vérnyomás, hogy már a létfontosságú szervek vérellátása is elégtelen) jellemzi a szepszises beteget. Továbbá magasak a gyulladásos értékei (We, CRP) és a véréből kitenyészthető az állapotért felelős baktérium.

2010. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Irány az ügyelet, ott adnak tetanusz oltást.
2010. okt. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké.

Köszi a válaszokat.:)

2010. okt. 17. 01:56
 5/8 anonim ***** válasza:

azért azt nem mondanám, hogy a piros csík egy ovodás rémtörténet.. .. de ha elér egy bizonyos távolságra a szívedtől ..és nem jól adják be a tetanuszt, akkor szia..

nálunk nem egyszer nem kétszer volt ilyen piros csík..

2010. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

21:34-esnek:


Tudod egyáltalán, hogy mi az a tetanusz, illetve mik a tünetei???


Ott nem a "csíkok" okozzák a gondot, hanem a baci neurotoxinja (mely nem "csíkban" terjed), mely a gerincvelőben gátolja a gátlóneuronokat, így merevgörcs alakul ki a betegben.

2010. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

21: 34 vagyok. Nem vagyok orvos se orvostanhallgató. De ne nézzél azért hülyének, köszönöm. Ilyet hogy baci, nem tűrök el. Baktérium.

Kaptam már tetanuszt, Ergo, tudom mi az . Elnézést az OFF-ért.

2010. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A "kaptál már tetanuszt" kifejezést hogy érted?

Tetanusz oltást, vagy magát a betegséget?


(A "bacit" pusztán rövidítésként írtam, nem azért, mert hülyének nézlek, elnézést, ha ez jött le belőle).

2010. okt. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!