Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elmennél ottaludni valakihez,...

Elmennél ottaludni valakihez, ha herpeszed van? (mondjuk a barátod családjához)

Figyelt kérdés

Sajnos "társbérletben" lakik a családom (4 fő) a testvéremmel, aki ma este úgy hozta haza a barátnőjét, hogy virít a herpesz a száján. Fürdőszoba, konyha közös használatú.... Hányingerem van az ilyentől és rettegek, hogy valamelyikünk elkapja valahogy tőle...

Mit tehetnék?


2010. okt. 16. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A vírus cseppfertőzéssel terjed, a testi kontaktus (tüsszentés, csók, herpesszel fertőzöttek utáni pohárhasználat) bőven elég a kórság adás-vételéhez, azonban a csekély testi érintkezést jelentő tárgyaktól, mint például a közös, de száraz törölköző, vagy az elmosott és öblített, de már száraz pohártól nem kell tartanunk, mivel a herpeszvírusok a levegőben rendkívül életképtelenek. Persze más a helyzet a nedves törölközővel és azzal az ásványvizes palackkal, amely pohár híján szájról szájra vándorol, és amely esetleg közvetlenül érintkezett a herpesszel fertőzött szájával.
2010. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerintem ez nem szép dolog tőled,még ha nem is voltál vele igazán gonosz. Erről ő nem tehet, nyilván kellemetlen a számára a herpesz, hiszen ez nem egy jó dolog. De ha valakinek herpesze van,akkor maradjon otthon és zárja magára az ajtót?

A családotokba van olyan aki herpeszes?

Mert ha van és eddig nem kaptad meg akkor valószínű már nem is fogod!

A herpesz egy vírus és a köztudattal ellentétben nem lehet csak úgy elkapni,ha mondjuk a poharából iszol...

Az tudja elkapni aki hajlamos rá, de akkor elég egy érintés is és ki tudja hány olyan emberrel érintkeztél már akinek van herpesz vírusa szervezetében csak épp nem látszik?

2010. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az én családomban senkinek nincs és eddig még nem volt.

Igen, szerintem ne menjen fertőző betegséggel valaki vendégségbe, ne használjon vele közös mosogatószivacsot, fürdőkádat, ne köpjön vele egy mosdóba fogmosás után és ilyenek...

Szerintetek elképzelhetetlen, hogy elkapjuk tőle?

2010. okt. 16. 19:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Orvosi véleményt írtam le. Eléggé világos, hogyan és mennyire fertőz.
2010. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagy pl. kilincs?
2010. okt. 16. 19:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Kilincs?! Nem veszélyes. Gondolom nem tapogatja a sebes száját...
2010. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na hát akkor én írok, mint herpesz királynő. Szóval nekem a szar immunrendszerem miatt jön ki mindig.Vagy ha bárkinek ittam a poharából. Hála istennek hozzám senki nem állt így, mint te. Tőlem soha senki nem kapta el. És én ügyeltem nagyon arra, hogy normálisan el legyen utánam mosva a pohár stb. Kisgyerekekkel dolgozom. A kisgyerek ugye folyamatosan a szájába nyúkál. Természetesen véletlenül az én szám felé is odakerült a keze. Nekem azonnal már este kijön a herpeszem. Pedig szedek minden féle vitamint, hogy erősítsem az immun rendszerem. De egyszerűen kijön. És ha a fejem tetejére állok is akkor is kijön. De a gyerekek soha nem kapták el tőlem, se a párom, akitől nekem szintén kijön. Minden családtagomtól, a saját testvéremtől kijön ha beleiszik a poharamba. De hát ez van. Elfogadtam és szerencsére más is tudja mennyire érzékeny a szervezetem. És nem kezelnek úgy mint egy lepra embert. Régebben mindig bezárkóztam, de télen folyamatosan kijön a herpeszem és még az ekcémám is. Mindig mások mondták, hogy gyere már ki úgy sem kapjuk el tőled... stb. Kedves és nomális barátaim vannak. Szóval ha ennyire félsz ettől,szedjél immunerősítőt és tuti nemkapod el!!! Meg ne igyál utána.Szájon csókolnod sem kell. Gondolom. Ha ezeket betartod. Nem kapod el! Sok sikert!
2010. okt. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából a gyerekeket jobban féltem. Nem csókolózom vele, kínosan ügyelek rá, hogy ne használjunk egy étkészletet és mosogatószivacsot sem. De ő sajnos nem egy higiénia-királynő: múltkor összevérezve hagyta például a wc deszkát amikor mensizett. Így azon sem csodálkoznék, ha vakargatná a száját....
2010. okt. 17. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!