Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfertőzhetett a patkány?

Megfertőzhetett a patkány?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt megharapott egy patkány, nem komoly a seb, csak néhány másodpercig vérzett picit, aztán be is gyógyult. Ezután tegnap estére belázasodtam, fáztam, rázott a hideg, izzadtam és fájt a hátam. Azóta sem lett jobb, étvágyam sincs, egész nap csak teázok és alszok.

2023. szept. 4. 17:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Munkavédelmi kesztyűben fogtam meg, azon át harapott.
2023. szept. 4. 17:38
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Menj orvoshoz! Persze, hogy megfertőzhetett.

Tetanusz, veszettség.

.


Akár szepszist is kaphatsz. Ez NEM vicc! Azonnal menj orvoshoz!

2023. szept. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Kaptál tőle valamit, minden bizonnyal, ami veszélyes is lehet. Ha jól emlékszem, veszettséget is terjeszthetnek.

Ifjabb koromban nekem is beleharapott a kezembe egy udvari patkány (nem a saját házunkban, bár ez mindegy).

Semmi bajom nem lett, de mai tudásommal visszatekintve komoly gondom is lehetett volna ebből.

2023. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal menjél orvoshoz, mert kell Tetanusz oltàs és lehet, hogy Antibiotikumot is kell szedned.
2023. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!