Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mióta lehetek HPV fertőzött,...

Mióta lehetek HPV fertőzött, ha most LSIL leletet kaptam ?

Figyelt kérdés
2021.09 hóban voltam utoljára nőgyógyászati rákszűrésen. Az negatív lett. Nem volt HPV gyanú. Sajnos most rá 2 évvel később viszont LSIL eredményt kaptam. Partnerem 1 db volt, és ő is csak az utóbbi 1 évben. Szóval gyanítom, hogy ezt az utóbbi egy évben szedhettem össze és már ilyen súlyos elváltozást okozott. Vagy már lehet előbb is bennem volt, csak nem okozott sejteltérést?

2023. szept. 7. 07:25
 1/2 anonim válasza:
Hogy mióta lehetsz HPV fertőzött, azt nehéz megmondani, mert a HPV-nek rengetek típusa van, és ahogy te is írod, már a szervezetedben lehetett korábban is, attól függetlenül, hogy nem okozott sejteltérést. Ez alatt a két év alatt simán okozhatott eltérést akár már 2021 novemberben, ahogy okozhatott akár csak 2023 márciusban is. Egyébként az LSIL a legenyhébb fokú elváltozás, a HSIL a legsúlyosabb. Amúgy a dokidat nem kérdezted? Én megkérdezném a helyedben.
2023. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azaz egy darab partner szépen lefertőzött. Vagy hordozó vagy megcsalt közben, bármelyik lehet.
2023. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!