Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Honnan lehet biztosan tudni,ho...

Honnan lehet biztosan tudni,hogy van-e cérnagiliszta fertőzése a gyerekemnek?

Figyelt kérdés

kb 2-3 hete szólt,hogy látott valamit a kakijában. de én már nem láttam. Biztos ami biztos vettem Parasic Junior neki.

Azóta minden nap figyelem és nem volt semmi.

Éjszaka is figyeltem,teljesen nyugodtan aludt,nem vakarózik és nem is panaszkodik.

Én azonban nagyon aggódom. Az orvos nem ad gyógyszert amíg biztosan nem látjuk a férget.


Honnan tudhatom biztosan,hogy fertőzött-e?

Tesóját is figyeltem, nála se semmi.

Vagy vigyem el őket fizetős vizsálatra?



2023. szept. 21. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Amiből az orvos is: ha látod a férget.
2023. szept. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A cérnagiliszta az emberek közel felének szervezetében jelen van. Többségében észrevétlenül élősködik és mivel nagyon apró teremtmény, nem igazán okoz problémát. Van azonban, akiknél elviselhetetlen viszketést okoz, főleg a végbél tájékon, ahova a petéit rakja. Ekkor kell véreghajtót szedni (Vermox vagy Decaris).

Ha nincs tünet és nem is láttad magát a férget, akkor viszont felesleges gyógyszerért rohanni. A székletben sok minden lehet, amit a gyerek bélrendszerén megemésztetlenül áthalad, ezek látszódnak a székletben is (pl. kukorica). A cérnagilisztát nagyon nehéz kiszúrni, mert szinte alig látható szaba szemmel (a kifejlett példányok alig egy centiméteresek), a petéi pedig csak mikroszkóppal láhatók. Kicsi az esély arra, hogy pont látszik a székletben.

(Az orsóféreg már látszik, de annak a jelenlétét nem lehet nem észrevenni).

Ugyanez a probléma a szélettenyésztéssel: a mikrobiológiai vizsgálat során petéket keresnek, de az esetek felénél a bevitt szélletmintában pont nincs egy sem. Ez szerintem kidobott pénz, pláne úgy, hogy egy teljesen ártalmatlan parazitát keresünk. Ha viszket a végbélnyílása körül a bőr, irritált, éjszaka felébred rá, vagy alhasi panaszai vannak (hasmenés vagy épp székrekedés), akkor érdemes foglalkozni vele, akkor viszont célszerű egyből elvégezni a féreghajtást.

nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!