Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik volt ez a gyógyszer?...

Melyik volt ez a gyógyszer? (Másik kérdés láttán felbuzdulva)

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban kaptam két féle köptetőt. Az egyik barna gyógyszertári üvegben volt, áttetsző és mindig fel kellett rázni így kicsit habos lett. Ilyen mentolos íze volt, na az finom volt. Valami cukor vagy összetevője mindig kicsapódott az üveg szájára.


A másik amit UTÁLTAM mert keserű volt nagyon, ez az amit keresek. A dobozán ördögöket kellett kinyomni, mindig mikor egy kanállal bevettem akkor ki kellett a doboz oldalán nyomni egy ördögöt. Azthiszem fehér alapon sötétkék mintás volt a doboz. Erre valaki emlékszik? Lehet egy másik gyerekkori gyógyszeres kérdező ezt keresi?



2021. aug. 7. 01:54
 1/3 anonim ***** válasza:
az elso a terpini, en is szerettem 😀
2021. aug. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsőt (suspenzio terpini) a mai napig használom. :)

Viszont a másodiknak nem emlékszem a nevére, de szerintem az nem köptető volt, inkább antibiotikum.

2021. aug. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösziii! Akkor tényleg volt ilyen ördögös ugye? Ajh megnézném a dobozát nosztalgiából 😅 körülöttem amúgy senki nem ismeri ezt az ördögös gyógyszert
2021. aug. 7. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!