Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltás ellenőrzésére IgG...

Oltás ellenőrzésére IgG vérvétel teszteket érdemes megcsinálni?

Figyelt kérdés

Ezeket lehet fizetős vérvétellel tesztelni:


Morbilli vírus IgG

Mumps vírus IgG

Rubeola vírus IgG


Hepatitis A vírus antitestek (IgG, IgM)

Anti-HBs antitest


Varicella zoster vírus (VZV) antitestek (IgG, IgM)


Nem olcsó, kb 50e összesen.


- 41 éves vagyok

- MMR-t én még nem kaptam, hanem 1db Rubeola oltást kaptam (9 évesen) és 2db Morbilli oltást kaptam (1 és 11 évesen)

- Arra nem emlékszem hogy voltam-e mumpszos

- Hepatitis A+B-ből 10 éve vettem fel a Twinrix oltásokat (3db)

- Bárányhimlő oltást nem csináltattam, úgy emlékszem gyerekkoromban átestem rajta


Érdemes megcsináltatnom ezeket a teszteket?

Megbízható eredményt adnak?


MMR oltást érdemes felvennem, ha valamelyikre negatív eredményt adna az IgG teszt(nem védett)?



2023. szept. 30. 07:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

És ha simán újraoltanak, az mennyibe kerül? Lehet, hogy olcsóbban jössz ki, és talán nem sokkal nagyobb kellemetlenség.


Szerintem amíg akut járvány nincs, nem is kell igazán tartanod ezektől a betegségektől. Ha olyan helyre utazol, ahol épp járvány van, akkor lehet indokolt (pl. kanyaró volt talán pár éve Romániában). Ha gyermeket terveztek, akkor a párod a rubeolát, bárányhimlőt nézesse meg esetleg, ha nem biztos a védettségében.

2023. szept. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

- MMR: nem oltatnám magam feleslegesen. Meg érdekel, hogy védett vagyok-e

- Hepatitis A,B: ha nem alakult ki védettség, akkor lehet felesleges újraoltatnom, mert utána sem lesz. Így legalább látnám, hogy mi a helyzet

- Bárányhimlő: fene tudja

2023. okt. 2. 13:02
 3/17 anonim ***** válasza:

Nő vagy férfi vagy? Ha nő, szeretnél gyereket? Akkor érdemes megcsináltatni a rubeola IgG-t (bár sok esélye nincs, hogy elkapod pont terhesség alatt), és a VZV IgG-t.

IgM-t tünetek nélkül teljesen felesleges nézni, az egy akut fertőzésre utal, miért pont most lenne ilyen fertőzésed? Az átvészeltséget vagy védettséget az IgG mutatja meg.


A hepatitis A-t akkor érdemes ellenőriztetni, ha olyan területeken jársz, ahol az gyakran fordul elő (elsősorban rossz higiéniájú területek).

A hepatitis B vérrel és szexuálisan terjed. Ha rendszeresen kapsz vért (bár azt is szűrik) vagy ha leginkább sok ismeretlen partnered van, akkor érdemes nézetned.

Mumpsz- és kanyarójárvány az oltási átfedettség miatt nincs Magyarországon, de persze, ha pénzt akarsz áldozni arra, hogy tudjad, védett vagy-e, akkor tedd azt. Azért arról tudj, hogy a védettség nem mindenkinél szól örökre. Ha olyan országba mész, ahol kanyarójárvány van, akkor érdemes előtte újra oltatni.

2023. okt. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Minek ilyen baromságokkal foglalkozni? Kit érdekelnek a vírusok és betegségek? 58 éves vagyok és voltam trópusokon meg afrikában is, semmiféle oltást sosem kaptam és nem volt semmi bajom. Aki meg kapott oltást kollegám akivel voltam Brazíliában, végig fosta, hányta a hetet. Ennyit az oltásokról, van helyette immunrendszer.
2023. okt. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4 Gyerekkorodban a kötelező oltásokat megkaptad. Sima meg mindenféle hasmenésre nincs védőoltás csak Hepatitis A meg Hastífuszra.

Az immunrendszer a lényeg ahogy írtad. A védőoltás is azt tanítja be.


#3 IgM csak a copy-paste miatt maradt benne. F.

"Azért arról tudj, hogy a védettség nem mindenkinél szól örökre. Ha olyan országba mész, ahol kanyarójárvány van, akkor érdemes előtte újra oltatni." Ja , de ha védett vagyok, akkor nem kell újraoltatni.

2023. okt. 10. 03:16
 6/17 anonim ***** válasza:
Értem én, de minek mennénk kanyarójárványba? Felesleges utazni olyan helyekre, előtte jobb ha tájékozódik valaki. Egyiptomban a fáraó átkát is elkapta az illető ismerősöm akivel voltam. Neki is hasmenése volt napokon át, kiszáradt, ráadásul a 45 fokos meleg is megviselte. Én az immunrendszerre esküszök alapból. Nem tudom már milyen oltásokat kaptam gyerekként. de az biztos, hogy kaptam be minden retket, koszt, léptem rozsdás drótba, csikart meg rozsdás szög, a kertben a trágyás kezem vérzett mert belekaptam valami hegyes karóba, szóval ha az immunrendszerem nem működne normálisan, már halott lehetnék, mert én ilyenekkel orvoshoz soha sem mentem. Fogorvoson kívül nem járok orvoshoz sosem.
2023. okt. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 Hát jó neked! Nem mindenkinek van ilyen erős immunrendszere.
2023. okt. 10. 15:21
 8/17 anonim ***** válasza:
15%

7


Nincs mert ma már mindennel gyengítik és lerombolják, lásd előző évek kamujárványa mikor maszkot hordattak az emberekkel és oltásra kényszerítették őket. Hányan meghaltak ezek miatt vagy lettek károsultak istenem... A természet ellen nem szabad fellépni, engedni kell mert csak megvadul. Rendbe tudnálak hozni ha rossz az immunrendszered, csak kérdés, hogy károsodott is vagy csak nincs beállítva megfelelően és nem működik a pszichével összhangban. A psziché sokat számít ne feledjük.

2023. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
#8 Amikor régebben nem "gyengítették" oltásokkal a gyerekek immunrendszerét, akkor a fertőzések miatti gyerekhalál természetes volt. A régi görögök el se nevezték a gyerekeket 5 éves korig, mert annyira bizonytalan volt, hogy megmaradnak-e. Nem tudom, hogy akkor is így vélekednél-e 8-as, ha 5 gyerekedből mondjuk 3 torokgyíkban, szamárköhögésben, kanyaróban halt volna meg, vagy az egyik gyermekbénulás miatt örök életére nyomorék lenne. Biztos a pszichéjével volt baj a gyerekek többségének (irónia!)
2023. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Volt aki felvette ezen oltások valamelyikét felnőttként?
2023. okt. 18. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!