Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mekkora veszélyt rejt magában...

Mekkora veszélyt rejt magában a biológiai terápia?

Figyelt kérdés

Régóta tartó Arthitis Psoriatica miatt szóba került a Remicade biológiai terápia.A Trexan,Salazopiryn,Diclofenac szedése nem bizonyult elég hatásosnak..Olvastam,hogy a biológiai terápia annyira legyengíti az immunrendszert,hogy a súlyos (akár halálos) fertőző betegségeket könnyebben el lehet kapni a kezelés alatt.Olyat is olvastam,hogy a legyengült immunrendszer és a rák között is találtak összefüggést.A kockázat mértéke érdekelne,hogy létezik-e statisztika arról,hogy a biológiai terápiát kapó betegek hány százalékánál jelentkezett súlyos fertőzés,és hány százaléka tapasztalt pozitív hatást,vagy akár eredménytelenséget? Az is érdekelne,hogy ha valaki 1 évig kapja a biológiai terápiát,mi lesz vele,miután abbahagyják a kezelést? Visszatérnek az erős tünetek? Egyébként,az antioxidánsok,immunerősítők szedése csökkenti az immunszupresszánsok (Trexan,biológiai terápia)hatását?

Kérdeztem orvos válaszol rovatban,de nem kaptam választ.


2010. okt. 19. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

A "biológiai terápia" önmagában annyit jelent, hogy a gyógyszerként használt molekula mérete meghalad egy bizonyos tartományt (általában azért, mert ezek az anyagok fehérjék, pontosabban antitestek).


A hatás attól függ, hogy mi ellen irányulnak ezek az antitestek, ebben az estben a TNF-alfa nevű gyulladásos faktor a "célpontjuk". Sokkal szelektívebb, mint a hagyományos gyógyszerek, ezért a mellékhatások is a betegek kisebb hányadában alakulnak ki.


Az immunrendszer legyengülése elég ritka mellékhatás (1000-ből 1-10 betegnél jelentkezik), de a kezelés felfüggesztése után helyreáll az immunrendszer. Amúgy ha jól tudom, a Trexan jobban gyengíti az immunrendszert.


Jóval gyakoribb mellékhatás az allergiás reakció a beadott fehérjére (általában csak viszketés, kiütés formájában), de ez is csak kevés betegben jelentkezik.


Jelenleg a biológiai terápia képviseli a "csúcstechnológiát" (adagonként 154000Ft-ba kerül), szóval én a helyedben mindenképp élnék a lehetőséggel, ha bármi gond merülne fel közben, akkor is le lehet állni.

2010. okt. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő és hasznos választ! Még a kardiológiai szakvélemény hátra van és ha megfelelő az eredmény és az orvos is úgy gondolja,akkor megpróbálom a kezelést.

Még arra lennék kíváncsi,hogy a kezelés mellett le lehet-e csökkenteni (vagy akár elhagyni) a többi gyógyszeradagomat (Trexan ,Salazopírin,Diclofenac)? Jó lenne,minél kevesebb "mérget" bevinni!

2010. okt. 20. 16:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, elképzelhető, hogy a többi gyógyszer adagját lehet majd csökkenteni, de biztosat csak a kezelőorvosod tud mondani.
2010. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!